Union Deportiva Ibiza - Granada Club de Futbol, S.A.D. 0-2 (0-0). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Estadi Municipal de Can Misses w Ibizie odbyło się spotkanie 1. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami UD Ibiza i Granady. Mecz zakończył się zwycięstwem Granady 2-0.

14 sierpnia  na Estadi Municipal de Can Misses w Ibizie odbyło się spotkanie  1. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami UD Ibiza  i Granady. Mecz zakończył się zwycięstwem Granady 2-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Granady.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie do własnej bramki trafił zawodnik UD Ibiza David Goldar. W 65. minucie Ivan Morante został zmieniony przez Papę Diopa.

W tej samej minucie Dario Poveda został zmieniony przez Sergia Castela, a za Armanda Shashouę wszedł na boisko Kevin Appin, co miało wzmocnić drużynę UD Ibiza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Njegosa Petrovica na Sergia Ruiza oraz Alberta Sora na Douglasa Areza. Trener UD Ibiza postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Ze Carlosa i na pole gry wprowadził napastnika Miky'ego Villara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Granady w 73. minucie spotkania, gdy Douglas Arezo zdobył drugą bramkę. Między 76. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Granady i jedną drużynie przeciwnej.

W 84. minucie Jose Callejon został zmieniony przez Victora Meseguera, co miało wzmocnić jedenastkę Granady. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ekaina Zenitagoię na Angela Rodada. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników UD Ibiza była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom UD Ibiza, a zawodnikom Granady pokazał dwie.

Zespół UD Ibiza w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Granady w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.