Union Deportiva Almería S.A.D. - Agrupación Deportiva Alcorcón 1-1 (0-0). Liga - 41. kolejka

21 maja na Estadio de los Juegos Mediterraneos w Almerii odbył się mecz 41. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Almeríi i Alcorcónu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

21 maja  na Estadio de los Juegos Mediterraneos w Almerii odbył się mecz  41. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Almeríi  i Alcorcónu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od 10. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Almeríi oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Samu Costę wszedł Arnau Puigmal. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Alcorcónu postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luisa Valcarcego wszedł Laure, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Alcorcónu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Alcorcónu udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie Alcorcónu doszło do zmiany. Alex Mula wszedł za Hugona Frailego.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Jose Laza i na pole gry wprowadził napastnika Arvina Appiaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 68. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Alcorcónu: Ivan Calero, Emmanuel Apeh, Roberto Olabe, na ich miejsce weszli: Borja Valle, David Fornies, Joel Valencia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Robertonego, Largiego Ramazaniego zajęli: Francisco Portillo, Curro Sanchez. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Jesusowi Ruizowi z drużyny Alcorcónu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Alcorcónu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie Giovanni Zarfino dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giovanniego Zarfina z Alcorcónu, a w 90. minucie Cesara de la Hoza z drużyny przeciwnej. W 82. minucie w drużynie Almeríi doszło do zmiany. Dyego Sousa wszedł za Rodriga Elego.

Jedenastka Almeríi nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Arnau Puigmal.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Przewaga zespołu Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Almeríi, a zawodnikom Alcorcónu pokazał cztery.