Unión Club Ceares - Real Sporting de Gijón 0-1 (0-1). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Municipal El Molinón w Gijónie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Uniónu Club Ceares a Sportinga Gijón. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sportinga Gijón 1-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 7,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 20:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 7000 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Unión Club Ceares
Real Sporting de Gijón
0
1
César García 38'

Od pierwszych minut zespół Sportinga Gijón zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Uniónu Club Ceares była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Borję López ze Sportinga Gijón, a w 31. minucie Aitora Elenę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył César García dla drużyny Sportinga Gijón. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fran Villalba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga Gijón.

W 61. minucie za Óscara Gagę wszedł Miguel Cuesta. W tej samej minucie w zespole Uniónu Club Ceares doszło do zmiany. Juan Cueto wszedł za Carlosa Madeirę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Miguel Cuesta z drużyny gospodarzy. Była to 64. minuta starcia. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego José Rodrígueza. Na boisko wszedł Berto González, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Aitor García wszedł za Césara Garcíę.

Trener Uniónu Club Ceares postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Manuela Medoriego i na pole gry wprowadził napastnika Noé Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Diego Marino
31′ Aitor Elena Hervás
Bohdan Milovanov
77′ Eduardo García Casal
Juan Berrocal González
David Blanco Hevia
Borja López Menéndez24′
73′ Manuel Moisés Medori Martínez
Ignacio Méndez Navia Fernández
73′ David Llerandi Bueno
José Luis Rodríguez Francis66′
61′ Carlos Madeira Suárez
Francisco José Villalba Rodrigo
61′ Óscar Fernández Gago
Gaspar Campos Ansó Fernández
Guillermo Fernández Domínguez
Joel Jiménez Portero
77′ Álvaro Álvarez Fernández
Enol Coto Serrano
73′ Sergio Orviz López
Jordi González-Pola González
61′ Juan Cueto Cueto
Wasyl Kraweć
Marcos Álvarez Couso
Guillermo Rosas Alonso
61′ 64′ Miguel Cuesta Gutierrez
Pedro Díaz Fanjul
73′ Noé Fernández Velasco
Alberto González García66′
Luis Martínez Miranda
José Gragera Amado

Uroš Đurđević

Aitor García Flores66′

Álvaro Santamaría Arenas

Drużyna Sportinga Gijón była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Uniónu Club Ceares, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół Uniónu Club Ceares w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.