Unami CP - Deportivo Alavés 0-3 (0-0). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Municipal de La Albuera w Segovii odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Unami CP a Alavésu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Alavésu 3-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 1,600 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Albuera | Widzów: 1600 | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
Luis Rioja 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Miguelowi de la Fuentemu z Alavésu. Była to 18. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna Alavésu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Javiego Lópeza, Miguela de la Fuentego weszli Abdelkabir Abqar, Facundo Pellistri. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał De la Cruz z zespołu gospodarzy.

W 51. minucie De la Cruz został zastąpiony przez Alberta Terleirę. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Cámarze, zawodnikowi Unami CP. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Alavésu doszło do zmiany. Toni Moya wszedł za Áleksa Balboa.

Trener Alavésu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Ivána Martína i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Rioję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Alberta Terleirę, piłkarza gospodarzy. W 64. minucie w jedenastce Unami CP doszło do zmiany. Marcelo wszedł za Cámarę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alavésu w 66. minucie spotkania, gdy John Guidetti zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Luis Rioja.

W 72. minucie kartkę obejrzał Chechu z Unami CP.

Niedługo później Mamadou Sylla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alavésu, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Luis Rioja.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Luis Rioja. Przy strzeleniu gola pomógł Manu García.

Cztery minuty później sędzia pokazał kartkę Rubénowi Pérezowi z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Antonio Sivera Salvá
61′ 64′ Alberto Cámara Fernández
Saúl García Cabrero
Vicente Antonio Zaragoza García
Alberto Rodríguez Baró
Jorge Jimenez Herrero
Matthew Miazga
72′ 87′ Jesus Horcajo De Miguel
Javier López Carballo46′
90′ Rubén Pérez Calle
Manuel García Alonso
87′ Adrián Contreras
Iván Martín Núñez62′
48′ 51′ Javier De la Cruz Gómez
Miguel de la Fuente Escudero18′ 46′
Sergio Prieto De Andrés
Alejandro Balboa Bandeira62′
87′ Héctor Álvarez Álvarez
Víctor Laguardia Cisneros
87′ Álvaro González Aramburu
Mamadou Loum N'Diaye
Jaime Illanas Fernández
Tomás Alage Mendes Mendes84′
64′ Marcelo Molinos Jiménez
Antonio Moya Vega62′
Gonzalo Pacheco Fano
Facundo Pellistri Rebollo46′
51′ 63′ Alberto Terleira Rincón
Alan Godoy Domínguez
87′ Ousama Rhodden
Luis Jesús Rioja González62′  90′
87′ Sergio San José Brañas
José Luis Sanmartín Mato

Zespół Alavésu był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.