UE Olot - CA Osasuna 0-3 (0-1). Puchar Króla

6 stycznia na Camp Municipal d'Olot odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UE Olot a Osasunej. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Osasunej 3-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 19:00 | Stadion: Camp Municipal d'Olot | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Kike Barja 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasunej w drugiej minucie spotkania, gdy Oier zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Unai García.

Między 15. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Osasunej i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Osasunej.

W 61. minucie za Roberta Torresa wszedł Nacho Vidal. W tej samej minucie Javi Martínez został zmieniony przez Aimara Oroza, a za Oiera wszedł na boisko Iñigo Pérez, co miało wzmocnić zespół Osasunej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Salinasa na Xumetrę.

Drużyna UE Olot ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Budimir. Przy strzeleniu gola pomógł Jony.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Iñigo Pérez, piłkarz gości. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze UE Olot: Eloi Amagat, Juan Delgado, Vivancos, José Soler, na ich miejsce weszli: Jordi Masó, Moha Chabboura, Joel Arumí, Kilian Grant. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ante Budimira, Jonego zajęli: Brandon, Javier Delgado.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasunej w 90. minucie spotkania, gdy Kike Barja strzelił z karnego trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Raúl Navas z Osasunej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Iñaki Álvarez Goñi
84′ José Antonio Soler Durá
Roberto Torres Morales61′
69′ Eloi Amagat Arimany
Jonathan Rodríguez Menéndez83′
16′ 84′ Albert Vivancos Roig
Oier Sanjurjo Mate  2′ 61′
64′ Álvaro Salinas García
Enric Gallego Puigsech
69′ Juan Delgado Sirvent
Ante Budimir  65′ 72′
Pol Ballesté López
Juan Manuel Pérez Ruiz
84′ Joel Arumí García
Ignacio Vidal Miralles61′
Carles Mas Bacardit
Rubén García Santos
69′ Jordi Masó Ribas
Aimar Oroz Huarte61′
Álex García Olivas
Inigo Perez Soto61′ 69′
Albert Julià Sureda
Jonathan Calleri
64′ Jordi Xumetra Feliu
Asier Córdoba Querejeta
69′ Mohamed Chabboura Houh
Javier Enrique Delgado Saverio83′
84′ Kilian Grant Carvalheira
Brandon Thomas Llamas72′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom UE Olot, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.