UE Cornellà - FC Barcelona 0-2 (0-0,0-0). Puchar Króla

21 stycznia na Campo Nuevo Municipal de Cornella w Cornelli de Llobregat odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UE Cornellà a Barcelony. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Barcelony 2-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-21 21:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: César Soto Grado
M. Braithwaite 120'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riquiego Puiga z Barcelony (”Barca”), a w 38. minucie Estellésa z drużyny przeciwnej.

W 39. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Barcelony wyszła w zmienionym składzie, za Riquiego Puiga wszedł Ousmane Dembélé. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Kevinowi Presie z UE Cornellà. Była to 57. minuta meczu.

W 68. minucie Max Marcet został zmieniony przez Chikiego. W tej samej minucie Javier Ontiveros został zmieniony przez Gonzala Carmonę, co miało wzmocnić zespół UE Cornellà. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilaiksa Kouroumę na Busquetsa oraz Trincão na Pedriego. W 80. minucie karnego dla Barcelona nie wykorzystał Ousmane Dembélé. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Chwilę później trener UE Cornellà postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Presę wszedł Aschalew Sanmartí, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Óscar Mingueza García
38′ 118′ Albert Manel Estellés Fernández
Ronald Federico Araújo da Silva
Pol Moreno Sánchez
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Gerard Martín Langreo
Héctor Junior Firpo Adames
97′ Eloy Gila Marín
Moriba Kourouma Kourouma74′
57′ 84′ Kevin Presa Duarte
Ricard Puig Martí7′ 46′
Albert Dorca Masó
Miralem Pjanić 39′ (k.) 106′
68′ Max Marcet Mayor
Francisco António Machado Mota Castro Trincão74′
96′ Agustín Medina Delgado
Martin Braithwaite Christensen  120′
68′ Javier Ontiveros Robles
Samuel Umtiti
84′ Aschalew Sanmartí Aguilar
Sergio Busquets74′
Marc Vilaplana Dachs
Álex Collado Gutiérrez
68′ Christian Borrego Isabel
Matheus Fernandes Siqueira
97′ Alexandre Plà Peguero
Konrad De La Fuente101′
68′ Gonzalo Carmona Doya
Ousmane Dembélé46′  92′ 80′ (k.)
Thymos Nikitas Caroutas McDiarmid
Pedro González López74′

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barcelony w 92. minucie spotkania, gdy Ousmane Dembélé zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Pedri.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki sędzia przyznał żółtą kartkę Agusowi Medinie z zespołu gospodarzy. W 97. minucie Eloy Gila został zmieniony przez Álex Plę, co miało wzmocnić drużynę UE Cornellà. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Griezmanna na Konrada De La Fuente'a. W 106. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Miralemowi Pjaniciowi, piłkarzowi ”Barcy”.

Tuż przed końcem dogrywki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Estellés z drużyny UE Cornellà i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 38. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki na listę strzelców wpisał się Martin Braithwaite. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Pedri.

Dogrywkę wygrał zespół gości który strzelił dwa gole.

Drużyna Barcelony była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ”Barcy” przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.