UE Cornellà - Atletico Madryt 1-0 (1-0). Puchar Króla

6 stycznia na Campo Nuevo Municipal de Cornella w Cornelli de Llobregat odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UE Cornellà a Atletico. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem UE Cornellà 1-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 18:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
UE Cornellà
Atletico Madryt
1
0
Adrián Jiménez 7'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę José Gimenezowi, zawodnikowi Atletico.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UE Cornellà w siódmej minucie spotkania, gdy Adrián Jiménez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Agus Medina.

W 11. minucie za José Gimeneza wszedł Stefan Savić. W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Bori Garcíi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UE Cornellà.

W 52. minucie żółtą kartkę obejrzał Ricard Sánchez z Atletico. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole UE Cornellà doszło do zmiany. Dorca wszedł za Davida Sáncheza.

W 63. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ricard Sánchez z Atletico i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 52. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Eloya Gilę, zawodnika gospodarzy. Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Vitolo i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Šaponjicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonej pierwszej minucie starcia żółtą kartkę dostał Pol Moreno, piłkarz UE Cornellà. W drugiej połowie nie padły gole.

Miguel San Román Ferrándiz
74′ Albert Manel Estellés Fernández
Ricard Sánchez Sendra52′ 63′
Carlos García-Die Sánchez
José Gimenez6′ 11′
 7′ Adrián Jiménez Gómez
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Raúl Prieto Odena
Renan Augusto Lodi dos Santos
23′ Borja García Santamaría
. Saul Niguez
Agustín Medina Delgado
Lucas Torreira Di Pascua
60′ David Sánchez Martín
Geoffrey Kondogbia
90′ 89′ Pol Moreno Sánchez
Victor Machin Perez Vitolo65′
89′ Pablo Fernández Blanco
Ángel Martín Correa
65′ 74′ Eloy Gila Marín
Stefan Savić11′
74′ Christian Borrego Isabel
Manuel Sánchez De La Peña
60′ Albert Dorca Masó
Szime Vrsaljko
74′ Iván Guzmán García
Juan Manuel Sanabria Magole
89′ Kevin Presa Duarte
Sergio Camello Pérez
Thymos Nikitas Caroutas McDiarmid
Mario Soriano Carreño75′
89′ Max Marcet Mayor
Ivan Šaponjić65′

Przewaga zespołu Atletico w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół UE Cornellà w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.