UD Poblense - UE Olot 1-2 (0-1). Puchar Króla

30 grudnia na Estadio Municipal de Sa Pobla w La Puebla odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Poblense a UE Olot. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem UE Olot 2-1, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 400 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-30 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Sa Pobla | Widzów: 400 | Arbiter: Francisco José Ortega Herrera
Roger Barnils 47'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alberta Blázqueza z UE Olot, a w 36. minucie Javiego Morena z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze UE Olot nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Xumetra.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UE Olot.

Na drugą połowę zespół UD Poblense wyszedł w zmienionym składzie, za Javiego Morena wszedł Víctor Martínez.

Jedenastka UD Poblense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Roger Barnils. Przy zdobyciu bramki pomagał Pedro Del Campo.

Niedługo później Alberto Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Poblense, zdobywając bramkę w 54. minucie starcia. W 56. minucie kartkę otrzymał Álvaro De Dios z UD Poblense.

W 74. minucie za José Solera wszedł Eloi Amagat. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze UD Poblense: Damià Ramos, Álvaro De Dios, Alberto Fernández, na ich miejsce weszli: Miquel Jaume, Dmitriy Bachek, Saúl Díaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xumetry, Rogera Barnilsa zajęli: Álvaro Salinas, Vivancos. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom UD Poblense: Mateo Garcíasowi w 76. minucie i Víctorowi Martínezowi w siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Drużynie UD Poblense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki UE Olot.

José Antonio Soler Durá74′
74′ Damià Ramos Buades
Albert Blázquez Robles8′
76′ Mateo Garcías Ventayol
Carles Mas Bacardit
56′ 87′ Álvaro De Dios García
Roger Barnils Crusats  47′ 87′
36′ 46′ Javier Moreno Flores
Jordi Masó Ribas
Aitor Pons Goñalons
Juan Delgado Sirvent
 54′ 87′ Alberto Fernández Broens
Roger Escoruela Miralles
87′ Saúl Díaz Recobeni
Eloi Amagat Arimany74′
74′ Miquel Jaume Castell
Albert Vivancos Roig87′
87′ Dmitriy Bachek
Mohamed Chabboura Houh
Joan Florit Pons
Álvaro Salinas García78′
46′ 90′ Víctor Martínez Olmos

Drużyna UE Olot była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom UE Olot przyznał jedną.

Zespół UD Poblense w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.