UD Mutilvera - Real Betis Balompié 1-3 (1-2). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Municipal Valle de Aranguren w Mutilvie Baja odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Mutilvera a Realu Betis B. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Betis B 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 380 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Valle de Aranguren | Widzów: 380 | Arbiter: Santiago Jaime Latre
Juanmi 61'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze UD Mutilvera nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie Javier Briñol dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zanotował Eder Abaurrea.

Zawodnicy Realu Betis B odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Juan Miranda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Betis B w 37. minucie spotkania, gdy Emerson strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Paul Akouokou.

W 53. minucie Dani Ederra został zastąpiony przez Álvara Aldavego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juanmi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis B, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Diego Lainez.

Chwilę później trener Realu Betis B postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Borję Iglesiasa. Na boisko wszedł Arnaldo Sanabria, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie kartką został ukarany Sebas, zawodnik gospodarzy. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy UD Mutilvera: Ayensa, Javier Briñol, Sebas, Rubén Aguas, na ich miejsce weszli: Xiker Arana, Ander Yoldi, Iker Lizárraga, Juanlu Cisneros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriego, Emersona, Diego Laineza zajęli: Nabil Fekir, Fran Delgado, Aitor Ruibal.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Emerson Aparecido Leite de Souza Junior  37′ 84′
78′ Rubén Aguas Urtazun
Aissa Mandi
Karlos Mahugo Barrena
Sidnei Rechel da Silva Júnior
67′ 78′ Sebastián Gómez Hurtado
Juan Miranda González  35′
Pablo Ibáñez Lumbreras
Guido Rodríguez
53′ Daniel Ederra Elso
Diego Lainez Leyva84′
Eder Abaurrea Díaz
Juan Miguel Jiménez López  61′
67′ Jesús Ayensa Sarrasqueta
Paul Edgar Akouokou
 5′ 68′ Javier Briñol Caballero
Rodrigo Sánchez Rodriguez75′
Javier López Ariz
Borja Iglesias Quintas66′
Aitor Equiza Hervas
Claudio Andres Bravo Munoz
53′ Álvaro Aldave Aguado
Geovanni Barba Jimenez
67′ Xiker Arana Sádaba
Francisco Javier Delgado Rojano84′
78′ Juan Luis Cisneros Alfaro
Víctor Ruíz Torre
Jon Ander Ilincheta Itarte
José Manuel Calderón Portillo
78′ Iker Lizárraga Oloriz
Nabil Fekir75′
Rubén Morillas Idoate
Lorenzo Jesús Morón García
68′ Ander Yoldi Aizagar
Aitor Ruibal García84′
Javier Urrutia Carricaburu
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala66′

Drużyna Realu Betis B była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom UD Mutilvera pokazał jedną żółtą.

Zespół UD Mutilvera w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.