UD Montijo - Burgos CF 0-1 (0-0). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Municipal Emilio Macarro Rodriguez odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Montijo a Burgosu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Burgosu 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,200 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Emilio Macarro Rodriguez | Widzów: 1200 | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
UD Montijo
Burgos CF
0
1
Riki Rodríguez 90'

Od pierwszych minut drużyna Burgosu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu UD Montijo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gabrielowi Cardozowi z UD Montijo. Była to 35. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 65. minucie Raúl Navarro zastąpił Álvara Rodrígueza. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Álvaro Rodríguez z jedenastki gości.

Po chwili trener UD Montijo postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Gattasa. Na boisko wszedł Joel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Burgosu: Claudio Medina, Miki Muñoz, a na ich miejsce weszli Guillermo Fernández, Eneko Undabarrena. Trener Burgosu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Roberta Alarcóna i na pole gry wprowadził napastnika Ernesta Gómeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 88. minucie w jedenastce Burgosu doszło do zmiany. José Matos wszedł za Frana Garcíę. W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter ukarał kartką Eduarda Calina, piłkarza UD Montijo.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Riki Rodríguez dla drużyny Burgosu. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Claudia Mediny.

Raúl Navarro del Río65′
35′ Gabriel Sebastián Cardozo Tomás
Miguel Zabaco Tomé
Francisco Javier Hernández González
Miguel Ángel Rubio Lestan
Răzvan Iulian Ochiroşii
Francisco García Solsona88′
90′ Eduard Marian Calin
Andrés José Rodríguez Gaitán
74′ Rodrigo Pablo Gattas Bertoni
Santiago Hoyos López

74′ Joel Salvi Costa

Zespół Burgosu był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy UD Montijo dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka UD Montijo w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.