UD Logroñés - SD Ponferradina 1-2 (0-1). Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División

2 grudnia na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbyło się starcie 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Logronés i Ponferradinej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradinej 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-02 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Saúl Ais Reig
Iván Rodríguez 76'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Logronés: Jonowi Errastiemu w 5. i Iagowi Lópezowi w 19. minucie.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Óscar Sielva wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradinej , strzelając gola w 20. minucie pojedynku. W 34. minucie Adrián Castellano został zmieniony przez Ríosa Reinę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ponferradinej.

Na drugą połowę jedenastka Logronés wyszła w zmienionym składzie, za Jona Errastiego, Zelu weszli Mateusz Bogusz, Unai Medina.

Zespół Logronés otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Iñaki.

W 51. minucie kartkę dostał Ousama Siddiki, piłkarz Logronés. W następstwie utraty gola trener Ponferradinej postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Gaspara Panadera i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Doncela, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Niedługo później trener Logronés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Ander Vitoria, a murawę opuścił Ousama Siddiki.

W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Alexandru Pașcanu z jedenastki gości.

Zawodnicy Ponferradinej odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Iván Rodríguez. Sytuację bramkową stworzył Yuri.

W 82. minucie w drużynie Logronés doszło do zmiany. Rubén Martínez wszedł za Olaetxeę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Logronés: Mateuszowi Boguszowi i Iñakiemu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

José Antonio Caro Díaz
19′ Iago López Carracedo
Iván Rodríguez del Pozo  76′
Alejandro Pérez Navarro
Alexandru Ștefan Pașcanu73′
Enrique Clemente Maza
José María Amo Torres
 49′ 90′ Iñaki Sáenz Arenzana
Adrián Rafael Castellano Cobacho34′
5′ 46′ Jon Errasti Zabalete
Óscar Sielva Moreno  20′ 67′
46′ José Luis García Pérez
Pablo Valcarce Vidal
51′ 70′ Ousama Siddiki
Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Andrés José Rodríguez Gaitán
Gaspar Panadero Zamora56′
82′ Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Paris Alejandro Adot Barandiarán
46′ Unai Medina Pérez
José Manuel Hernando Riol
Gorka Pérez Garay
José Antonio Ríos Reina34′
Álvaro Arnedo González
Saúl Crespo Prieto
46′ 90′ Mateusz Piotr Bogusz
Pablo Guido Larrea Gambara56′
82′ Rubén Martínez Granja
Yuri de Souza Fonseca67′
70′ Ander Vitoria Agirre
Carlos Doncel Ordoñez56′

Jedenastka Logronés zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Ponferradinej pokazał jedną.

Zespół Logronés w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.