UD Logroñés - Real Oviedo 0-0. Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

W pojedynku 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 24 stycznia, zespół Logronés zremisował z Oviedo 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-24 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
UD Logroñés
Real Oviedo
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Logronés.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Oviedo i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Oviedo wyszła w zmienionym składzie, za Mossę wszedł Lucas Ahijado. W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Alejandrowi Arribasowi z jedenastki gości.

W tej samej minucie Alejandro Arribas zastąpił Simone Grippa. Trener Logronés postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Rubéna Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Zelu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 61. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Logronés: Leonardo Acevedo, Roni, Olaetxea, na ich miejsce weszli: Ander Vitoria, Jon Errasti, Gorka Pérez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Blanca, Rodriego, Nahuela Leivy zajęli: Borja Valle, Borja Sánchez, Tejera.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jimmy'ego Suáreza z Oviedo, a w 87. minucie Andoniego Lópeza z drużyny przeciwnej.

Christian Fernández Salas
87′ Andoni López Saratxo
José María Angresola Jiménez30′ 46′
Paulino De la Fuente Gómez
Marco Sangalli Fuentes
Andrés José Rodríguez Gaitán
Jaime Suárez Juesas86′
61′ Rubén Martínez Granja
Matías Nahuel Leiva Esquivel18′ 87′
88′ Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Javier Mier Martínez
70′ David González Gómez
Rios Lozano Rodri73′
21′ 61′ Leonardo Acevedo Ruiz
Edgar González Estrada
88′ Gorka Pérez Garay
Simone Damiano Grippo48′
Álvaro Arnedo González
Carlos Hernández Alarcón
Mateusz Piotr Bogusz
Diego Johannesson Pando
70′ Jon Errasti Zabalete
Sergio Tejera Rodríguez87′
61′ José Luis García Pérez
Borja Valle Balonga73′
61′ Ander Vitoria Agirre
Samuel Obeng Gyabaa

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Logronés obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Oviedo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.