UD Logroñés - Girona FC 1-4 (0-2). Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

9 maja na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Logronés i Girony. Mecz zakończył się zwycięstwem Girony 4-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-09 18:15 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Rafael Sánchez López
Juanpe 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Girony.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Damián Petcoff z Logronés.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Girony otworzyli wynik. W 14. minucie Arnau Martinez dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Gumbau.

W 22. minucie kartkę dostał Paulino, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Girony w 40. minucie spotkania, gdy Cristhian Stuani zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Gumbau.

Kibice Logronés nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateusza Bogusza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Unai Medina. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. Na drugą połowę jedenastka Logronés wyszła w zmienionym składzie, za Damiána Petcoffa wszedł Jaime Sierra.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Pablowi Bobadilli z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Girony w 57. minucie spotkania, gdy Cristhian Stuani zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 58. minucie Paulino został zmieniony przez Rubéna Martíneza.

W 66. minucie w zespole Logronés doszło do zmiany. Andoni López wszedł za Iñakiego. Chwilę później trener Girony postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Edgara Bárcenasa. Na boisko wszedł Nahuel Bustos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Andoniego Lópeza, piłkarza Logronés.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Juanpe.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andera Vitorię z Logronés, a w 90. minucie Monchu z drużyny przeciwnej.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 58 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Rubén Martínez. Asystę zanotował Andy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Juan Carlos Martín Corral
46′ Unai Medina Pérez
Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Alejandro Pérez Navarro
Arnau Martinez  14′
56′ Pablo Bobadilla Sáenz
Juan Pedro Ramírez López  85′
Iago López Carracedo
Yan Bueno Couto
22′ 58′ Paulino De la Fuente Gómez
Gerard Gumbau Garriga81′
13′ 46′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Enric Franquesa Dolz81′
Andrés José Rodríguez Gaitán
Ramón Rodríguez Jiménez90′
66′ Iñaki Sáenz Arenzana
Sebastian Cristoforo85′
Alexander Mesa Travieso
Edgar Yoel Bárcenas Herrera69′
74′ Daniel Pacheco Lobato
Cristhian Stuani  40′, 57′ (k.) 69′
Daniel Giménez Hernández
Adrián Ortolá Vañó
66′ 83′ Andoni López Saratxo
Francesc Aday Benítez Caraballo
Gorka Pérez Garay
Jordi Calavera Espinach
46′ Mateusz Piotr Bogusz
Bernardo Espinosa
Jon Errasti Zabalete
Antonio Manuel Luna81′
58′  90′ Rubén Martínez Granja
Valery Fernández Estrada
46′ Jaime Sierra Mateos
Pablo Moreno Taboada
74′ 88′ Ander Vitoria Agirre
Mamadou Sylla Diallo69′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Girony przyznał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.