UD Logroñés - CF Fuenlabrada 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División

19 maja na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbył się mecz 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Logronés i Fuenlabrady. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Logronés 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-19 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
UD Logroñés
CF Fuenlabrada
1
0
Andy 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Paulinowi z Logronés. Była to 45. minuta pojedynku.

Trener Logronés postanowił zagrać agresywniej. W 49. minucie zmienił obrońcę Pabla Bobadillę i na pole gry wprowadził napastnika Roniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andy'ego z Logronés, a w 55. minucie Aldaira Fuentesa z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Damián Petcoff został zastąpiony przez Leonarda Aceveda. W 57. minucie w drużynie Logronés doszło do zmiany. Jaime Sierra wszedł za Nana. W 60. minucie kartkę dostał Roni, piłkarz Logronés.

Trener Fuenlabrady wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aboubakary'ego Kantégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aldair Fuentes. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Francisco Feuillassier wszedł za Áleksa Mulę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Logronés w 75. minucie spotkania, gdy Andy strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Iñaki.

W 82. minucie kartkę obejrzał Iñaki z jedenastki gospodarzy.

Rubén Pulido Peñas
49′ Pablo Bobadilla Sáenz
Adrián Diéguez Grande
82′ Iñaki Sáenz Arenzana
Antonio Cristian Glauder García
56′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Marquez Crespo Cristóbal81′
45′ Paulino De la Fuente Gómez
Pol Valentín Sancho81′
90′ Daniel Pacheco Lobato
Aldair Amarildo Fuentes Siguas55′ 67′
 75′ 53′ Andrés José Rodríguez Gaitán
Alejandro Miguel Mula Sanchez68′
Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Alejandro Velasco Fariñas86′
57′ Alexander Mesa Travieso
David Amigo86′
90′ Rubén Martínez Granja
Aboubakary Kanté67′
57′ Jaime Sierra Mateos

56′ Leonardo Acevedo Ruiz

José Luis García Pérez

49′ 60′ David González Gómez

Ousama Siddiki

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Logronés otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Logronés w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.