UD Las Palmas - SD Ponferradina 2-1 (2-0). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

25 września na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbyło się spotkanie 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Ponferradinej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Las Palmas 2-1. Mecz obejrzało 10 210 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-25 18:15 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 10210 | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Agus Medina 87'

Jedenastka Ponferradinej bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Las Palmas wygrał aż osiem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Las Palmas w pierwszej minucie spotkania, gdy Pejiño strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Jesé.

W 20. minucie Pejiño został zastąpiony przez Adalberta Peñarandę.

Drużyna Ponferradinej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Adalberto Peñaranda. Asystę zanotował Jonathan Viera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Edu Espiauowi w 41. minucie i José Naranjowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Ponferradinej wyszła w zmienionym składzie, za Erika Morána, Edu Espiaua, José Naranja weszli Cristian Rodríguez, Kuki, Kike Saverio. Także w zespole Las Palmas w czasie przerwy zaszły zmiany, za Enza Loiodice'a wszedł Fabio González. Trener Ponferradinej postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Yuriego. Na boisko wszedł Juan Becerra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Erickowi Ferigrze w 71. i Adalbertowi Peñarandzie w 83. minucie.

Mimo że jedenastka Ponferradinej nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 115 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Agus Medina.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Armandowi Sadiku z Las Palmas. Zespołowi Ponferradinej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Las Palmas.

Paris Alejandro Adot Barandiarán
71′ Erick Steven Ferigra Burnham
Alexandru Ștefan Pașcanu
Eric Curbelo de la Fe
José Manuel Arias Copete
Sergi Cardona Bermúdez
José Antonio Ríos Reina72′
 1′ 20′ Francisco Jesús Crespo García
Agustín Medina Delgado  87′
46′ Enzo Loiodice
Daniel Ojeda Saranova
Omenuke Mfulu
José Manuel García Naranjo45′ 46′
73′ Alberto Moleiro González
Erik Morán Arribas46′
85′ Jesé Rodríguez Ruiz
Eduardo David Espiau Hernández41′ 46′
85′ Jonathan Viera Ramos
José María Amo Torres
73′ Óscar Clemente Mues
Adrián Rafael Castellano Cobacho
46′ Fabio González Estupiñan
Cristian Rodríguez Pérez46′
85′ Claudio Mendes Vicente
Juan Camilo Becerra Maya66′
Rafael Sebastián Mújica García
Javier Enrique Delgado Saverio46′
20′  24′ 83′ Adalberto Peñaranda Maestre
Daniel Romera Andújar
85′ 90′ Armando Sadiku
José Luis Zalazar Martínez46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Ponferradinej pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.