UD Las Palmas - Real Sporting de Gijón 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División

5 grudnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbyło się spotkanie 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Sportinga Gijón. Mecz zakończył się zwycięstwem Las Palmas 1-0. Na stadionie stawiło się 11 539 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-05 20:30 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 11539 | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
UD Las Palmas
Real Sporting de Gijón
1
0
Juan Berrocal 72' (samob.)

Zespół Las Palmas bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Las Palmas wygrał 13 razy i zanotował pięć porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Borję López ze Sportinga Gijón, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Sergiego Cardonę z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enza Loiodice'a z Las Palmas, a w 56. minucie José Gragerę z drużyny przeciwnej. Trener Sportinga Gijón postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Gaspara Camposa i na pole gry wprowadził napastnika Uroša Đurđevicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Nacho Méndez wszedł za Berta Gonzáleza. Chwilę później trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Benito Ramírez, a murawę opuścił Óscar Clemente.

W 72. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sportinga Gijón Juan Berrocal. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał José Rodríguez z Sportinga Gijón.

W 74. minucie Alberto Moleiro został zastąpiony przez Óscara Pinchiego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Raúlowi Navasowi w 79. i Álvarowi Lemosowi w 90. minucie. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Las Palmas: Pol, Armando Sadiku, a na ich miejsce weszli Enzo Loiodice, Jesé.

Diego Marino
90′ Álvaro Lemos Collazo
Guillermo Rosas Alonso
79′ Raúl Rodríguez Navas
Juan Berrocal González 72′ (samob.)
Eric Curbelo de la Fe
Borja López Menéndez43′
45′ Sergi Cardona Bermúdez
Wasyl Kraweć
67′ Óscar Clemente Mues
José Gragera Amado56′
53′ 87′ Enzo Loiodice
Aitor García Flores
Fabio González Estupiñan
José Luis Rodríguez Francis74′
74′ Alberto Moleiro González
Pedro Díaz Fanjul
87′ Jesé Rodríguez Ruiz
Uroš Đurđević62′
67′ Benito Ramírez del Toro
César García Menéndez
Kirian Rodríguez Concepción

87′ Pol Salvador Hernández

74′ Óscar Francisco García Quintela

87′ Armando Sadiku

Jedenastka Las Palmas zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki zespołu Sportinga Gijón.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Sportinga Gijón dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Sportinga Gijón w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.