UD Las Palmas - Real Saragossa 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

W spotkaniu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 15 maja, zespół Las Palmas przegrał z Saragossą 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-15 21:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: David Gálvez Rascón
UD Las Palmas
Real Saragossa
0
2
L. Zanimacchia 8'
J. Sanabria 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Las Palmas wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saragossy w ósmej minucie spotkania, gdy Luca Zanimacchia strzelił z karnego pierwszego gola.

W 22. minucie kartkę dostał Íñigo Eguaras z drużyny gości. W 25. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Saragossy. W 45. minucie kartką został ukarany Carlos Vigaray, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saragossy.

Drugą połowę zespół Saragossy rozpoczął w zmienionym składzie, za Jamesa Omonigho wszedł Francho Gracia. Na drugą połowę drużyna Las Palmas wyszła w zmienionym składzie, za Pejiña wszedł Rafa Mújica.

Na murawie, jak to często zdarzało się Saragossie w tym sezonie, pojawił się Álvaro Tejero, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 55. minucie Carlosa Vigaraya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aridaiego Cabrerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Óscar Clemente. W 59. minucie Ale Díez został zmieniony przez Álvara Lemosa.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Álvarowi Lemosowi z Las Palmas.

Zespół Las Palmas ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie wynik ustalił Juan Sanabria. Sytuację bramkową stworzył Álvaro Tejero.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Las Palmas doszło do zmiany. Kirian Rodríguez wszedł za Fabia Gonzáleza. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Jairowi Amadorowi, zawodnikowi Saragossy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Cristian Darío Álvarez
59′ Alejandro Díez Salomón
Carlos Nieto Herrero
59′ Óscar Clemente Mues
Luca Zanimacchia  8′ (k.) 59′
83′ Fabio González Estupiñan
Alberto Zapater Arjol80′
46′ Francisco Jesús Crespo García
Jair Amador Silos80′ 90′
59′ 63′ Álvaro Lemos Collazo
Josep María Chavarría Pérez
Jonathan Silva Vieira
Javier Hernández Tarroc
Ismael Said Athuman González
Álvaro Tejero Sacristán55′
83′ Kirian Rodríguez Concepción
Sergio Bermejo Lillo59′
Pol Salvador Hernández
Francho Serrano Gracia46′
59′ Aridai Cabrera Suárez
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Eduardo David Espiau Hernández
Juan Manuel Sanabria Magole80′  81′
46′ Rafael Sebastián Mújica García
Haris Vučkič

Gabriel Matías Fernández Leites

Przewaga zespołu Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Saragossy. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Las Palmas w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.