UD Las Palmas - Malaga Club de Futbol 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División

17 kwietnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Malaga CF. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-17 18:15 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Aitor Gorostegui Fernández Ortega
UD Las Palmas
Malaga Club de Futbol
1
1
S. Araújo 85'
S. Šćepović 78'

Zespół Malaga CF bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała dziewiąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Las Palmas wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 18. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie kartkę obejrzał Álex Suárez z drużyny gospodarzy. W 57. minucie w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Aridai Cabrera wszedł za Pejiña.

W 60. minucie kartkę dostał Álvaro Lemos, zawodnik gospodarzy. W 61. minucie Jairo Samperio został zmieniony przez Mohameda Benkhemassę. Trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jozabeda i na pole gry wprowadził napastnika Joaquína Muñoza, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Stefan Šćepović wszedł za Caye Quintanę. Chwilę później trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Edu Espiau, a murawę opuścił Óscar Clemente.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 78. minucie spotkania, gdy Stefan Šćepović zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Joaquín Muñoz.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Las Palmas w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Araújo. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Aridai Cabrera.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w jedenastce Las Palmas za Álvara Lemosa wszedł Ale Díez, a w drużynie Malaga CF Ramón Enríquez zmienił Alberta Quintanę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Soriano
60′ 89′ Álvaro Lemos Collazo
Alejandro Benítez Palomero16′
49′ José Alejandro Suárez Suárez
Jozabed Sánchez Ruiz61′
57′ Francisco Jesús Crespo García
Yanis Rahmani Cordeiro
Maikel Mesa Piñero
Cristian Rodríguez Pérez
11′ 74′ Óscar Clemente Mues
Ramón Enríquez Rodríguez89′
 85′ Sergio Ezequiel Araújo
Cayetano Quintana Hernández71′
Alejandro Domínguez Romero
Daniel Barrio Álvarez
Tomás Cardona
Daniel Strindholm
89′ Alejandro Díez Salomón
Julio Martínez Cortés
57′ Aridai Cabrera Suárez
Joaquín Muñoz Benavides61′
74′ Eduardo David Espiau Hernández
Stefan Šćepović71′  78′

Przewaga jedenastki Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Las Palmas, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół Las Palmas w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.