UD Las Palmas - FC Cartagena 2-0 (2-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

20 lutego na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się mecz 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Cartagenej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Las Palmas 2-0.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-20 20:30 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
UD Las Palmas
FC Cartagena
2
0
Maikel Mesa 14'
Pejiño 19'

Drużyna Cartagenej przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Cartagenej wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Rafę Mújicę, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Las Palmas w 14. minucie spotkania, gdy Maikel Mesa strzelił z karnego pierwszego gola.

Prawie natychmiast Pejiño wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając kolejną bramkę w 19. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Ale Díez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Sergiowi Araújowi w 34. i Maikelowi Mesie w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Las Palmas wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edu Espiaua. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sergio Araújo. Drugą połowę zespół Cartagenej rozpoczął w zmienionym składzie, za Antoñita, Ramona Azeeza weszli David Simón, Cristian López.

W 51. minucie De la Bella został zmieniony przez Davida Forniésa. W 52. minucie kartkę obejrzał Ale Díez z Las Palmas. Niedługo później trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Nacho Gil, a murawę opuścił Berto Cayarga.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Raúlowi Navasowi w 65. i Giorgiemu Aburjanii w 74. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Leandro Chichizola
52′ Alejandro Díez Salomón
Alberto de la Bella Madureño51′
 19′ 75′ Francisco Jesús Crespo García
Giorgi Aburjania74′ 75′
Sergio Ruiz Alonso
Pablo Ezequiel De Blasis
Javi Castellano Betancor
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
 14′ (k.) 38′ 88′ Maikel Mesa Piñero
Alberto Cayarga Fernández63′
7′ 69′ Rafael Sebastián Mújica García
Rubén Castro Martín
34′ 46′ Sergio Ezequiel Araújo
David Forniés Aquilino51′
88′ Fabio González Estupiñan
Carlos David Moreno Hernández
75′ Benito Ramírez del Toro
David Simón Rodríguez Santana46′
Pol Salvador Hernández
Pablo Clavería Herráiz
Aridai Cabrera Suárez
Ignacio Gil de Pareja Vicent63′
46′ Eduardo David Espiau Hernández
José Ángel Jurado de la Torre75′
Claudio Mendes Vicente
Cristian López Santamaría46′
69′ Jesé Rodríguez Ruiz
Edward Campbell Sutherland

Piłkarze Las Palmas dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Cartagenej w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.