UD Las Palmas - CD Tenerife 2-1 (1-0). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

W starciu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 16 października, zespół Las Palmas wygrał z CD Tenerife 2-1 (1-0). Mecz na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii obejrzało 25 887 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-16 18:15 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 25887 | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Elady Zorrilla 65'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą szósta i czwarta jedenastka Segunda División.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół CD Tenerife wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Carlosowi Ruizowi z CD Tenerife. Była to 16. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Viera wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas , strzelając gola w 26. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Jeségo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Las Palmas.

Na drugą połowę zespół CD Tenerife wyszedł w zmienionym składzie, za Samuela Shashouę wszedł Víctor Mollejo. A kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara Pinchiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alberto Moleiro. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 54. minucie kartkę dostał Enzo Loiodice z drużyny gospodarzy. W 62. minucie Míchel został zastąpiony przez Áleksa Bermeja. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Ericowi Curbelowi, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Elady Zorrilla.

Między 70. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Nikola Šipčić wszedł za Carlosa Ruiza. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Pablo Larrea, a murawę opuścił Álex Corredera.

W tej samej minucie w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Etyan wszedł za Eladego Zorrillę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Álvaro Lemos dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Jonathan Viera.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę Víctorowi Mollejowi z CD Tenerife. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Las Palmas: Erick Ferigra, Benito Ramírez, Armando Sadiku, a na ich miejsce weszli Álvaro Lemos, Pejiño, Jesé. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

CD Tenerife
82′ Raúl Fernández-Cavada Mateos
Juan Soriano
 90′ 90′ Álvaro Lemos Collazo
Shaquell Moore80′
Raúl Rodríguez Navas
Carlos Ruiz Arenaga16′ 75′
63′ Eric Curbelo de la Fe
José León Bernal
Sergi Cardona Bermúdez
Alejandro José Muñoz Miguel77′
Omenuke Mfulu
Alexandre Corredera Alardi89′
90′ Francisco Jesús Crespo García
Aitor Sanz Martín
52′ Alberto Moleiro González
Rubén Díez Adán
54′ Enzo Loiodice
Miguel Angel Herrero Javaloyas62′
 26′ Jonathan Viera Ramos
Samuel Shashoua46′
90′ Jesé Rodríguez Ruiz
Eladio Zorrilla  65′ 89′
Álvaro Vallés Rosa
Daniel Hernández Santos
Saúl Basilio Coco-Bassey Oubiña
Víctor Méndez
90′ Erick Steven Ferigra Burnham
Álex Bermejo Escribano62′ 70′
90′ Benito Ramírez del Toro
Pablo Guido Larrea Gambara89′
Kirian Rodríguez Concepción
Emmanuel Apeh
52′ Óscar Francisco García Quintela
Thierno Issiaga Barry Arévalo
Claudio Mendes Vicente
Etyan Jesús González Morales89′
90′ Armando Sadiku
Víctor Mollejo Carpintero46′ 90′

Drużyna CD Tenerife zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół CD Tenerife w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.