UD Las Palmas - CD Mirandés 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 25 listopada, jedenastka Las Palmas przegrała z Mirandésem 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

E. Jirka 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Las Palmas wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Las Palmas Aythami Artiles.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mirandésu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał kartkę Juanowi Berrocalowi z Mirandésu. W 61. minucie Nicolas Jackson został zastąpiony przez Víctora Meseguera.

W 62. minucie kartką został ukarany Víctor Meseguer, piłkarz Mirandésu. Kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claudia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Benito Ramírez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandésu w 79. minucie spotkania, gdy Erik Jirka strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Javi Muñoz.

Między 84. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Las Palmas: Roberto González, Kirian Rodríguez, na ich miejsce weszli: Maikel Mesa, Pietro Iemmello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Morena, Pacheca zajęli: Naïs Djouahra, Genaro Rodríguez. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Claudio z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Pablo Trigueros Estrada
18′ (samob.) Aythami Artiles Oliva
Juan Berrocal González47′
Dani Castellano Betancor
Javier Jiménez Moreno
77′ Benito Ramírez del Toro
Pablo Martínez Andrés
77′ Sergio Ruiz Alonso
Erik Jirka  79′
68′ Aridai Cabrera Suárez
Iván Martín Núñez88′
85′ Kirian Rodríguez Concepción
Javier Muñoz Jiménez
Javi Castellano Betancor
Nicolas Jackson61′
84′ Roberto González Bayón
Carlos Julio Martínez Rivas
77′ Óscar Clemente Mues
Antonio Jesús Caballero Ramírez
Fabio González Estupiñan
Naïs Djouahra85′
Enzo Loiodice
Mohamed Ezzarfani
84′ Maikel Mesa Piñero
Andrés García Mohedano
Paulino Miguélez Fernández
Víctor Andrés Meseguer Cavas61′ 62′
Cristian Josué Artiles Cedrés
Genaro Rodríguez Serrano88′
68′ Eduardo David Espiau Hernández

85′ Pietro Iemmello

77′ 90′ Claudio Mendes Vicente

Drużyna Mirandésu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Las Palmas obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Mirandésu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.