UD Las Palmas - CD Lugo 6-1 (3-1). Liga hiszpańska - 32. kolejka Segunda División

1 kwietnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Lugo. Mecz zakończył się zwycięstwem Las Palmas 6-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-01 21:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Juanpe 5'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Lugo wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Álvaro Lemos z zespołu gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Juanpe dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Hugo Rama.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lugo: Luisowi Ruizowi w 10. i Xaviemu Torresowi w 12. minucie.

Piłkarze Las Palmas nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 13. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Jesé.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Las Palmas w 35. minucie spotkania, gdy Roberto González strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Sergio Araújo. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sergio Ruiz.

Trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Cristian, a murawę opuścił Arvin Appiah. W tej samej minucie Xavi Torres został zastąpiony przez Gerarda Valentína.

W tej samej minucie w zespole Lugo doszło do zmiany. Carlos Pita wszedł za Chrisa Ramosa.

Niedługo później Roberto González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Jesé.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Carlosowi Picie, piłkarzowi Lugo. W 61. minucie w jedenastce Las Palmas doszło do zmiany. Ale Díez wszedł za Álvara Lemosa. Kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabia Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Óscar Clemente. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Las Palmas: Sergio Araújo, Maikel Mesa, Jesé, na ich miejsce weszli: Edu Espiau, Aridai Cabrera, Kirian Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manu Barreira, Hugona Ramy zajęli: Borja Domínguez, Luis Castro. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Maikela Mesę, zawodnika gospodarzy.

W 88. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Roberto González z Las Palmas. Bramka padła po podaniu Benita Ramíreza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Aridai Cabrera. Po raz kolejny asystę zaliczył Sergio Ruiz.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 6-1.

Ander Cantero Armendáriz
4′ 61′ Álvaro Lemos Collazo
Juan Pedro Jiménez Melero  5′
 35′, 57′, 88′ Roberto González Bayón
Arvin Appiah57′
 45′ 71′ Sergio Ezequiel Araújo
Christopher Ramos de la Flor57′
68′ 72′ Maikel Mesa Piñero
Xavier Torres Buigues12′ 57′
62′ Óscar Clemente Mues
Hugo José Rama Calviño82′
 13′ (k.) 82′ Jesé Rodríguez Ruiz
Luis Castro Lois82′
61′ Alejandro Díez Salomón
Fernando Seoane Antelo
62′ Fabio González Estupiñan
Cristian Ignacio Herrera Pérez57′
82′ Kirian Rodríguez Concepción

72′  90′ Aridai Cabrera Suárez

71′ Eduardo David Espiau Hernández

Rafael Sebastián Mújica García

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Lugo w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.