UD Las Palmas - Albacete Balompié 3-2 (2-0). Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

W spotkaniu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 24 maja, zespół Las Palmas zwyciężył z Realem Betis 3-2 (2-0). Mecz odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-24 21:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
J. Sepp Mvondo 89'

Drużyna Realu Betis przed meczem zajmowała 22. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Las Palmas wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Las Palmas w dziewiątej minucie spotkania, gdy Sergio Araújo strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aridai Cabrera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jesé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Sergio Ruiz.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Éricowi Curbelowi, zawodnikowi Las Palmas. W 64. minucie Jesé zastąpił Kiriana Rodrígueza.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Tana.

Kibice Realu Betis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pape'a Diamankę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Manu Fuster. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. Roman Zozulja wszedł za Ortuña.

Zespół Realu Betis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie Sergio Araújo po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Sergiowi Araújowi z Las Palmas. Chwilę później trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Rafa Mújica, a murawę opuścił Aridai Cabrera. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Zozulję z Realu Betis, a w 81. minucie Benita Ramíreza z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył Jean Sepp. Asystę przy golu zaliczył Nicolás Gorosito.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Edu Espiauowi i Bernabé Barragánowi. Drużynie Realu Betis zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Las Palmas.

Carlos Isaac Muñoz Obejero
59′ 79′ Éric Curbelo de la Fe
Javier Jiménez García
Aythami Artiles Oliva
Nicolás Ezequiel Gorosito
81′ Benito Ramírez del Toro
Diego Caballo Alonso
76′ Aridai Cabrera Suárez
Alberto Benito Correa
Sergio Ruiz Alonso
Jean Jules Sepp Mvondo  89′
 9′, 74′ 75′ 76′ Sergio Ezequiel Araújo
Manuel Fuster Lázaro67′
Maikel Mesa Piñero
Daniel Alejandro Torres Rojas
76′ Diego Gutiérrez Chinea
Pedro Tanausú Domínguez Placeres  66′
 41′ 64′ Jesé Rodríguez Ruiz
Flavien-Enzo Boyomo
76′ Alejandro Díez Salomón
Ivan Kecojević
Jonathan Silva Vieira
Pape Maly Diamanka67′
79′ Ismael Said Athuman González
Álvaro José Jiménez Guerrero
Óscar Clemente Mues
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
64′ Kirian Rodríguez Concepción
Cedric Wilfried Teguia Noubi
Pol Salvador Hernández
Roman Zozulja68′ 79′
76′ 90′ Eduardo David Espiau Hernández

Juan Fernández Santiago

76′ Rafael Sebastián Mújica García

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Realu Betis przyznał dwie.

Drużyna Las Palmas w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.