UD Ibiza - SD Ponferradina 0-1 (0-1). Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

W pojedynku 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 28 listopada, drużyna UD Ibiza przegrała z Ponferradiną 0-1 (0-1). Mecz na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie obejrzało 3 971 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-11-28 16:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 3971 | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
UD Ibiza
SD Ponferradina
0
1
José Naranjo 33'

Zespół Ponferradinej bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandru Pașcanu z Ponferradinej, a w 31. minucie Germána Parreña z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola z karnego strzelił José Naranjo dla zespołu Ponferradinej. Bramka padła w tej samej minucie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Javiego Péreza, zawodnika UD Ibiza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponferradinej.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Edu Espiauowi z Ponferradinej. Trener UD Ibiza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikiego Villara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cifuentes.

W 59. minucie Ekain Zenitagoia zastąpił Sergia Castela. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dani Ojeda, piłkarz gości. Chwilę później trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Kike Saverio, a murawę opuścił Dani Ojeda.

Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Ponferradinej: Edu Espiau, José Naranjo, Sergi Enrich, Adrián Castellano, na ich miejsce weszli: Paul Anton, Yuri, Ricard Pujol, Saúl Crespo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Bogusza, Cristiana zajęli: Davo, Nono. W 86. minucie kartkę obejrzał David Morillas z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

UD Ibiza
31′ Germán Parreño Boix
José María Amo Torres
86′ David Morillas Jiménez
Adrián Rafael Castellano Cobacho89′
Manuel Antonio Molina Valero
Agustín Medina Delgado
59′ Miguel Ángel Garrido Cifuentes
Daniel Ojeda Saranova67′ 70′
74′ Mateusz Piotr Bogusz
José Manuel García Naranjo  33′ (k.) 77′
40′ Javier Pérez Mateo
Erik Morán Arribas
59′ Ekain Zenitagoia Arana
Eduardo David Espiau Hernández48′ 77′
74′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Yuri de Souza Fonseca77′
74′ David González Plata
Javier Enrique Delgado Saverio70′
74′ Antonio David Álvarez Rey
Daniel Romera Andújar
59′ Sergio Castel Martínez
José Luis Zalazar Martínez
Miguel Ángel Guerrero Martín

59′ Miguel Villar Alonso

Przewaga zespołu UD Ibiza w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej jedną. Piłkarze Ponferradinej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół UD Ibiza w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.