UD Ibiza - SD Compostela 2-1 (1-1,1-1). Puchar Króla

17 grudnia na Estadio Municipal de Can Misses w Ibizie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Ibiza a SD Compostela. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem UD Ibiza 2-1, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 19:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 100 | Arbiter: Juan Antonio Campos Salinas
Brais Abelenda 20'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze UD Ibiza nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kwasi Sibo. Asystę zaliczył Kike López.

Zawodnicy gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie Brais Abelenda wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Miky Villar.

Od 28. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 61. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Juan Barros został zastąpiony przez Roberta Baleatę.

W 68. minucie Cirio został zmieniony przez Ekaina Zenitagoię, a za Ángela Rodada wszedł na boisko Karim, co miało wzmocnić zespół UD Ibiza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Casasa na Bichę. Trener UD Ibiza postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Kike Lópeza i na pole gry wprowadził napastnika Dava. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 87. minucie Brais Abelenda został zmieniony przez Josiña, a za Mikiego Villara wszedł na boisko Gabri Palmás, co miało wzmocnić drużynę SD Compostela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwasiego Sibo na Mateo Enríqueza.

Patricio Damián Guillén Gandini
45′ Francisco Grimà Aguilera
Cesáreo Seoane Mella
113′ José Antonio Pardo Lucas
Álvaro Casas Rancaño65′ 71′
65′ David Goldar Gómez
Matías Jesús Vesprini Perez28′
Rubén González Alves
Óscar Seoane Mella
77′ Enrique López Delgado
Samuel Rodríguez Noya97′ 105′
Manuel Antonio Molina Valero
Miguel Villar Alonso87′
68′ Sergio Cirio Olivares
Brais Abelenda Negreira  20′ 45′ 87′
 6′ 89′ Kwasi Sibo
Juan Pablo Barros Campos67′
 106′ Sergio Castel Martínez
Pablo Antas Pereiro
68′ Ángel Rodado Jareño
Roberto Baleato Pérez67′
89′ Mateo Enríquez Luna
Javier Fernández Abruñedo71′ 112′
77′ Antonio David Álvarez Rey
José Filgueira Pazos87′ 120′
Ilyas Chaira
José Gabriel Palmás Fervenza87′
68′ Karim El Kounni Torres

Joshua Giovanni Pérez Figueroa

68′ Ekain Zenitagoia Arana

W 97. minucie arbiter pokazał kartkę Samu Rodríguezowi, piłkarzowi SD Compostela. Po chwili trener SD Compostela postanowił bronić wyniku. W 105. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samu Rodrígueza wszedł Sergio Pereira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UD Ibiza w 106. minucie spotkania, gdy Sergio Castel zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Davo.

Od 112. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Dogrywkę wygrał zespół UD Ibiza który zdobył jedną bramkę.

Drużyna UD Ibiza była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SD Compostela przyznał siedem.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna SD Compostela dokonała pięciu zmian.