UD Ibiza - Real Oviedo 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

18 września na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie odbył się pojedynek 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami UD Ibiza i Oviedo. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 3 119 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w UD Ibiza.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-18 16:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 3119 | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
UD Ibiza
Real Oviedo
1
1
Javi Lara 36'
G. Brugman 72'

Drużyna Oviedo bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół UD Ibiza próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie kartkę dostał Luismi Sánchez, zawodnik Oviedo.

W tym czasie to piłkarze UD Ibiza otworzyli wynik. W 36. minucie Javi Lara dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Guerrero.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Davo z UD Ibiza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki UD Ibiza.

W 58. minucie Luismi Sánchez zastąpił Gastóna Brugmana. Między 58. a 68. minutą, boisko opuścili piłkarze UD Ibiza: Guerrero, Davo, Javi Lara, na ich miejsce weszli: Sergio Castel, Nono, Mateusz Bogusz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitiego Rozady, Samuela Obenga zajęli: Erik Jirka, Jonathan Montiel.

Trener Oviedo postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jimmy'ego Suáreza i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa Barroza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Oviedo doszło do zmiany. Javi Mier wszedł za Borję Sáncheza. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Sergiowi Castelowi z drużyny gospodarzy. Była to 70. minuta starcia.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Gastón Brugman. Asystę zanotował Jonathan Montiel.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Victor Álvarez Rozada58′
45′ 61′ Antonio David Álvarez Rey
Jaime Suárez Juesas68′
 36′ 61′ Javier Lara Grande
Luismi Sanchez33′ 58′
85′ Javier Pérez Mateo
Borja Sánchez Laborde68′
74′ Ekain Zenitagoia Arana
Borja González Tomás
60′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Gastón Brugman Duarte58′  72′
61′ Mateusz Piotr Bogusz
Erik Jirka58′
74′ Papa Kouly Diop
Javier Mier Martínez68′
61′ David González Plata
Jonathan Montiel Caballero68′
60′ 70′ Sergio Castel Martínez
Jorge Marcos Pombo Escobar
85′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Matheus Aias Barrozo Rodrigues68′
Miguel Villar Alonso

Przewaga zespołu UD Ibiza w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Oviedo pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.