UD Ibiza - Real Club Celta de Vigo 5-2 (3-0). Puchar Króla

5 stycznia na Estadio Municipal de Can Misses w Ibizie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Ibiza a Celta Vigo. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem UD Ibiza 5-2, który wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 1,500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-05 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Widzów: 1500 | Arbiter: Juan Martínez Munuera
J. Holsgrove 87'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy UD Ibiza otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Sergio Castel. Bramka padła po podaniu Frana Grimy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka UD Ibiza, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie Sergio Castel po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Davo.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie trafił Javi Pérez. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Davo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lautaro De León z Celta Vigo. Była to 33. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 52. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Ibiza w 61. minucie spotkania, gdy Manu Molina zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. W 63. minucie Emre Mor został zmieniony przez Alfona Gonzáleza.

Między 63. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze UD Ibiza: Sergio Castel, Kike López, Javi Pérez, Javi Lara, Fran Grimà, na ich miejsce weszli: Ángel Rodado, Ekain Zenitagoia, Mateo Enríquez, José Pardo, Cirio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miguela Baezy, Frana Beltrána, Okaya Yokuşlu zajęli: Brais Méndez, Santi Mina, Denis Suárez. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Manu Molinie z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Celta Vigo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Santi Mina. Asystę przy bramce zanotował Denis Suárez.

Między 79. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Celta Vigo doszło do zmiany. Jordan Holsgrove wszedł za Lautara De Leóna.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 4-2 w 87. minucie strzelił Jordan Holsgrove.

W 90. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zespół UD Ibiza nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Ángel Rodado.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-2.

Iván Villar Martínez
76′ Francisco Grimà Aguilera
Sergio Carreira Vilariño
David Goldar Gómez
Joseph Aidoo
56′ Rubén González Alves
José Manuel Fontán Mondragón61′
David Morillas Jiménez
Aarón Martín Caricol
66′ Enrique López Delgado
Francisco José Beltrán Peinado63′
 28′ 71′ Javier Pérez Mateo
Okay Yokuşlu52′ 63′
75′ Javier Lara Grande
Miguel Baeza Pérez63′
 61′ (k.) 64′ Manuel Antonio Molina Valero
Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Antonio David Álvarez Rey
Lautaro De León Billar33′ 81′
 12′, 27′ 65′ Sergio Castel Martínez
Emre Mor63′
Kellyan Francisco Garcia Leal
Rubén Blanco Veiga
Héctor Martínez Torres
Nestor Araujo Razo
75′ 79′ José Antonio Pardo Lucas
Carlos Domínguez Cáceres
71′ Mateo Enríquez Luna
Lucas René Olaza Catrofe
Kwasi Sibo
Jordan Holsgrove81′  87′
76′ Sergio Cirio Olivares
Brais Méndez Portela63′
Joshua Giovanni Pérez
Denis Suarez63′
65′  90′ 85′ Ángel Rodado Jareño
Alfonso González Martínez63′
66′ Ekain Zenitagoia Arana
Santiago Mina Lorenzo63′  78′ 90′ (k.) 79′

Przewaga jedenastki Celta Vigo w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.