UD Ibiza - CF Fuenlabrada 3-1 (1-1). Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División

W spotkaniu 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 23 października, zespół UD Ibiza wygrał z Fuenlabradą 3-1 (1-1). Mecz na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie obejrzało 3 419 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-23 16:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 3419 | Arbiter: Rafael Sánchez López
Anderson 39'

Jedenastka UD Ibiza przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia pokazał kartkę Polowi Valentínowi z drużyny gości.

Już na początku meczu piłkarze UD Ibiza nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Javi Lara.

Między 19. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fuenlabrady w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Anderson wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Cristóbala.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Fuenlabrady wyszedł w zmienionym składzie, za Brahima Konatégo wszedł Pedro León. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Sergio Castel, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze UD Ibiza odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki UD Ibiza strzelił David Goldar. Asystę przy bramce zanotował Rubén González.

W 62. minucie Anderson zastąpił Áleksa Mulę. W tej samej minucie na murawie pojawił się Juanma z Fuenlabrady, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Rubéna Pulida. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 62. minucie Arturo Molina został zmieniony przez Jacques'a Daga, co miało wzmocnić zespół Fuenlabrady. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Appina na Ekaina Zenitagoię.

W 70. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom UD Ibiza: Germánowi Parreñowi w 72. i Ekainowi Zenitagoi w 77. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie UD Ibiza doszło do zmiany. Nono wszedł za Javiego Larę.

Kibice UD Ibiza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikiego Villara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Guerrero. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Cristian, Davo, a na ich miejsce weszli Mateusz Bogusz, Sergio Castel.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna UD Ibiza, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik ustalił Nono. W zdobyciu bramki pomógł Ekain Zenitagoia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

UD Ibiza
72′ Germán Parreño Boix
Diego Altube Suárez
Francisco Grimà Aguilera
Mikel Iribas Aliende
 58′ David Goldar Gómez
Rubén Pulido Peñas62′
Rubén González Alves
Adrián Diéguez Grande19′
David Morillas Jiménez
Pol Valentín Sancho2′
70′ Kévin Appin
Marquez Crespo Cristóbal
89′ Mateusz Piotr Bogusz
Arturo Molina Tornero38′ 62′
 7′ 80′ Javier Lara Grande
Anderson Cordeiro Costa  39′ 62′
27′ Manuel Antonio Molina Valero
Brahim Konaté31′ 46′
80′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Stephane Mbia
50′ 89′ Sergio Castel Martínez
Nuno Henrique Pina Nunes
80′  90′ David González Plata
Jacques Dago62′
89′ Antonio David Álvarez Rey
Roman Zozulja
89′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Jaime Garrido Moya
80′ Miguel Villar Alonso

70′ 77′ Ekain Zenitagoia Arana

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Fuenlabrady w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.