UD Ibiza - CD Mirandés 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

W starciu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 października, jedenastka UD Ibiza przegrała z Mirandésem 0-2 (0-1). Mecz na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie obejrzało 3 217 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w UD Ibiza.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-17 14:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 3217 | Arbiter: Iván Caparrós Hernández
UD Ibiza
CD Mirandés
0
2
Rodrigo Riquelme 14'
Iñigo Vicente 57'

Zespół UD Ibiza przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandésu w 14. minucie spotkania, gdy Rodrigo Riquelme zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Simón Moreno.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mirandésu.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Morillasowi z UD Ibiza.

Drużyna UD Ibiza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Iñigo Vicente. Asystę zanotował Rodrigo Riquelme.

W 59. minucie Kévin Appin zastąpił Javiego Péreza. W tej samej minucie Guerrero został zmieniony przez Manu Molinę, a za Papę Diopa wszedł na boisko Ekain Zenitagoia, co miało wzmocnić zespół UD Ibiza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Riquelmego na Rementerię. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Iñigo Vicente, piłkarz gości.

Niedługo później trener UD Ibiza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Davo, a murawę opuścił Fran Grimà. W tej samej minucie Nono został zmieniony przez Mikiego Villara, co miało wzmocnić jedenastkę UD Ibiza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simóna Morena na Césara Gelaberta. Kibice Mirandésu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bruguiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Álex López.

Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Mirandésu: Víctor Meseguer, Iago López, a na ich miejsce weszli Sergio Camello, Iñigo Vicente. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Raúl Lizoáin Cruz
74′ Francisco Grimà Aguilera
Sergio Carreira Vilariño81′
David Goldar Gómez
Odei Onaindia Zabala
79′ Juan Fernández Blanco
Anderson Arroyo Córdoba
53′ David Morillas Jiménez
Bojan Letić
59′ Kévin Appin
Alejandro López Moreno75′
74′ David González Plata
Simón Moreno Barroso75′
Mateusz Piotr Bogusz
Iñigo Vicente Elorduy  57′ 60′ 86′
59′ Papa Kouly Diop
Oriol Rey Erenas
59′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Víctor Andrés Meseguer Cavas86′
59′ Manuel Antonio Molina Valero
Unai Rementeria Castro68′
59′ Javier Pérez Mateo
Haissem Hassan
74′ Antonio David Álvarez Rey
Alejandro José Marqués Méndez
Cristian Ignacio Herrera Pérez

74′ Miguel Villar Alonso

59′ Ekain Zenitagoia Arana

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.