UD Ibiza - Burgos CF 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

25 września na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie odbyło się spotkanie 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami UD Ibiza i Burgosu. Mecz zakończył się zwycięstwem UD Ibiza 2-0. Na stadionie zasiadło 3 472 widzów. Jedną z bramek zdobył Mateusz Bogusz.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-25 16:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 3472 | Arbiter: Aitor Gorostegui Fernández Ortega
UD Ibiza
Burgos CF
2
0
M. Bogusz 15'
Ekain Zenitagoia 80'

Drużyna Burgosu przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Ibiza w 15. minucie spotkania, gdy Mateusz Bogusz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył David Morillas.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Matosa z Burgosu, a w 43. minucie Mateusza Bogusza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD Ibiza.

Drugą połowę jedenastka Burgosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Miguela Rubia wszedł Raúl Navarro. Trener Burgosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Miki Muñoz. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić José Matos.

W 52. minucie kartkę dostał Álex Alegría, zawodnik Burgosu. W 56. minucie Kévin Appin zastąpił Javiego Péreza. Między 56. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy UD Ibiza: Mateusz Bogusz, Juan Fernández, Davo, na ich miejsce weszli: Miky Villar, Rubén González, Cristian. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla Valcarcego, Álvara Rodrígueza zajęli: Riki Rodríguez, Ernesto Gómez.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Morillasa z UD Ibiza, a w 69. minucie Unaiego Elgezabala z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Burgosu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Ekain Zenitagoia. Asystę zanotował Javi Pérez.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole UD Ibiza za Ekaina Zenitagoi wszedł Guerrero, a w jedenastce Burgosu Juanma García zmienił Guillerma Fernándeza. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Aitor Córdoba Kerejeta
67′ Juan Fernández Blanco
Miguel Ángel Rubio Lestan46′
63′ David Morillas Jiménez
José Joaquín Matos García24′ 46′
56′ Kévin Appin
Unai Elgezabal Udondo69′
 80′ 82′ Ekain Zenitagoia Arana
Pablo Valcarce Vidal75′
Manuel Antonio Molina Valero
Saúl Berjón Pérez
67′ Antonio David Álvarez Rey
Andrés José Rodríguez Gaitán
Sergio Castel Martínez
Juan Manuel García García82′
 15′ 43′ 56′ Mateusz Piotr Bogusz
Alexander Alegría Moreno52′
Alejandro Domínguez Romero
José Antonio Caro Díaz
Gonzalo Daniel Escobar
Raúl Navarro del Río46′
67′ Rubén González Alves
Eneko Undabarrena Ubillos
56′ Javier Pérez Mateo
Guillermo Fernández Hierro82′
82′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Ernesto Gómez Muñoz75′
67′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Claudio Medina Ricoy
56′ Miguel Villar Alonso

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Burgosu, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.