UD Almería - UD Las Palmas 3-1 (1-0). Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División

14 lutego na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbył się mecz 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Almeríi 3-1.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-14 16:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Jon Ander González Esteban
Rafa Mújica 53'

Jedenastka Almeríi bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Las Palmas wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Almeríi otworzyli wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu Juan Villar dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

Na drugą połowę drużyna Almeríi wyszła w zmienionym składzie, za Samú Costę wszedł Manu Morlanes. Trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł José Corpas, a murawę opuścił Ager Aketxe.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie Juan Villar ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Bramka padła po podaniu José Corpasa.

Prawie natychmiast Rafa Mújica wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, strzelając gola w 53. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Javi Castellano.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Almeríi, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 3-1 podwyższył Sergio Akieme. Asystę przy golu ponownie zaliczył José Corpas.

W 55. minucie za Fabia Gonzáleza wszedł Pejiño. Trener Las Palmas wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benita Ramíreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Aridai Cabrera. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: José Lazo, Juan Villar, Fran Villalba, na ich miejsce weszli: Guilherme Schettine, Largie Ramazani, César de la Hoz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Castellana, Sergia Araúja, Rafy Mújicy zajęli: Ismael Athuman, Maikel Mesa, Edu Espiau.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Daniemu Castellanowi z Las Palmas. Była to 72. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

José Alejandro Suárez Suárez
20′ Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Tomás Cardona
 54′ Sergio Akieme Rodríguez
Dani Castellano Betancor72′ 75′
46′ Ager Aketxe Barrutia
Aridai Cabrera Suárez55′
26′ 46′ Samuel de Almeida Costa
Fabio González Estupiñan55′
43′ Lucas Gastón Robertone
Sergio Ezequiel Araújo76′
82′ Francisco José Villalba Rodrigo
Sergio Ruiz Alonso
 45′ (k.), 48′ 28′ 71′ Juan Villar Vázquez
Javi Castellano Betancor
71′ José Carlos Lazo Romero
Maikel Mesa Piñero76′
82′ César de la Hoz López
Benito Ramírez del Toro55′
46′ Manuel Morlanes Ariño
Christian Rivera Hernández
Radosav Petrović
Eduardo David Espiau Hernández84′
Paul Brian Rodríguez Bravo
Claudio Mendes Vicente
46′ José Corpas Serna
Alberto Moleiro González
71′ Largie Ramazani

71′ Guilherme Schettine Guimarães

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Las Palmas pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.