UD Almería - Real Sociedad de Fútbol II 3-1 (1-1). Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División

W starciu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 października, drużyna Almeríi zwyciężyła z Realem Sociedad II 3-1 (1-1). Mecz na Estadio de los Juegos Mediterráneos obejrzało 7 697 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-21 18:45 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Widzów: 7697 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Jon Magunacelaya 20'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Realu Sociedad II plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Almeríi zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Almeríi otworzyli wynik. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył José Lazo. Przy strzeleniu gola pomógł Umar Sadiq.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Jon Magunacelaya.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Curra Sáncheza i na pole gry wprowadził napastnika Juana Villara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Sociedad II doszło do zmiany. Aritz Aldasoro wszedł za Roberta Lópeza.

W 67. minucie za José Laza wszedł Alejandro Pozo. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Almeríi: Arvin Appiah, Iván Martos, Arnau Puigmal, a na ich miejsce weszli Samú Costa, Srđan Babić, Portillo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 75. minucie spotkania, gdy Umar Sadiq strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Asystę zanotował Arvin Appiah.

Chwilę później trener Realu Sociedad II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Xeber Alkain, a murawę opuścił Näis Djouahra.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Almeríi, strzelając kolejnego gola. W 87. minucie wynik ustalił Alejandro Pozo. Bramka padła po podaniu Umara Sadiqa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Urko González de Zárate Quirós
73′ Srđan Babić
Aritz Arambarri Murua
Sergio Akieme Rodríguez
Cristo Jesús Romero Gómez
73′ Samuel de Almeida Costa
Roberto López Alcaide66′
73′ Francisco Portillo Soler
Jon Ander Olasagasti Imizcoz
 4′ 67′ José Carlos Lazo Romero
Peter Pokorný84′
César de la Hoz López
Näis Djouahra78′
60′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Jon Magunacelaya Argoitia  20′ 84′
 75′ Umar Sadiq Mesbah
Aritz Aldasoro Sarriegi66′
73′ Iván Martos Campillo
Daniel Garrido Peña
Aitor Puñal Rodríguez
Iker Kortajarena Canellada
67′  87′ Alejandro Pozo Pozo
Luca Sangalli Fuentes84′
73′ Arnau Puigmal Martínez
Xeber Alkain Mitxelena78′
José Javier Robles Belmonte
Jon Karrikaburu Jaimerena78′
73′ Arvin Appiah
Javier Martón Ansó84′
Dyego Wilverson Ferreira Sousa

60′ Juan Villar Vázquez

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.