UD Almería - Deportivo Alavés 5-0 (3-0). Puchar Króla

16 stycznia na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Almeríi a Alavésu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Almeríi 5-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-16 12:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Javier Alberola Rojas
Juan Villar 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w ósmej minucie spotkania, gdy Umar Sadiq zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Corpas.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pina osłabiając tym samym zespół gości. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Almería: Samú Coście w 36. i José Corpasowi w 42. minucie.

Drużyna Alavésu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ager Aketxe. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał José Corpas.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Umar Sadiq ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Na drugą połowę drużyna Alavésu wyszła w zmienionym składzie, za Johna Guidettiego wszedł Rodrigo Battaglia.

W 52. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Alavésu Rodrigo Battaglia. W 61. minucie Jota Peleteiro zastąpił Manu Garcíę.

Między 61. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: Ager Aketxe, José Corpas, João Carvalho, Umar Sadiq, Samú Costa, na ich miejsce weszli: Lucas Robertone, Fran Villalba, José Lazo, Juan Villar, Radosav Petrović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Lópeza, Bori Sainz, Laguardii zajęli: Adrián Marín, Burgui, Florian Lejeune. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Umarowi Sadiqowi z Almeríi. Była to 70. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 81. minucie spotkania, gdy Juan Villar zdobył z rzutu karnego piątą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Javier López Carballo61′
36′ 74′ Samuel de Almeida Costa
Pere Pons Riera
42′ 65′ José Corpas Serna
Borja Sainz Eguskiza61′
 45′ 65′ Ager Aketxe Barrutia
Edgar Antonio Méndez Ortega
Manuel Morlanes Ariño
Tomás Pina Isla35′
65′ João António Antunes Carvalho
José Ignacio Peleteiro Ramallo61′
 8′, 45′ 70′ 74′ Umar Sadiq Mesbah
Adrián Marín Gómez61′
65′ José Carlos Lazo Romero
Rodrigo Andrés Battaglia46′ 52′ (samob.)
74′ Radosav Petrović
Jorge Franco Alviz61′
65′ Lucas Gastón Robertone
Manuel Alejandro García Sánchez61′
65′ Francisco José Villalba Rodrigo
Luis Jesús Rioja González
74′  81′ (k.) Juan Villar Vázquez
José Luis Sanmartín Mato

Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Alavésu, a zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.