UD Almería - CD Lugo 4-1 (1-1). Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División

W spotkaniu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna Almeríi wygrała z Lugo 4-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

27. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-27 18:15 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Manu Barreiro 41'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Lugo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Almeríi. W 11. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Umara Sadiqa. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanildowi Fernandesowi z Almeríi. Była to 41. minuta spotkania.

Zawodnicy Lugo nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Manu Barreiro. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 48. minucie spotkania, gdy José Lazo strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Sergio Akieme.

W 54. minucie Gerard Valentín został zastąpiony przez Edu Campabadala. Chwilę później trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł José Corpas, a murawę opuścił Ager Aketxe. José Corpas nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając dwie bramki. Był to już jego 11. gol w tegorocznych rozgrywkach. A kibice Lugo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chrisa Ramosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Iriome.

W 64. minucie w zespole Lugo doszło do zmiany. José Carrillo wszedł za Manu Barreira.

Jedenastka Lugo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wynik na 3-1 podwyższył José Corpas.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Radosav Petrović, João Carvalho, a na ich miejsce weszli Fran Villalba, José Lazo.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił José Corpas z Almeríi. Bramka padła po podaniu Umara Sadiqa.

Między 78. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almeríi: Samú Costa, Umar Sadiq, na ich miejsce weszli: Guilherme Schettine, César de la Hoz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xaviego Torresa, Diego Alendego zajęli: Cristian, Fernando Seoane. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Iván Balliu z drużyny gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Ander Cantero Armendáriz
85′ Iván Balliu Campeny
Iriome González González63′
41′ Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Frederico André Ferrão Venâncio
Jorge Cuenca Barreno
Carlos Pita González
Sergio Akieme Rodríguez
Roberto Canella Suárez
78′ Samuel de Almeida Costa
Diego Alende López80′
56′ Ager Aketxe Barrutia
Juan Pedro Jiménez Melero
 48′ 71′ José Carlos Lazo Romero
Gerard Valentín Sancho54′
Manuel Morlanes Ariño
José Luis Rodríguez Francis
71′ Francisco José Villalba Rodrigo
Xavier Torres Buigues80′
 11′ 11′ (k.) 78′ Umar Sadiq Mesbah
Pedro López Rodríguez
71′ João António Antunes Carvalho
Luis Ruiz Sayago
78′ César de la Hoz López
Fernando Seoane Antelo80′
71′ Radosav Petrović
José Ángel Carrillo Casamayor64′
Lucas Gastón Robertone
Cristian Ignacio Herrera Pérez80′
Paul Brian Rodríguez Bravo
Christopher Ramos de la Flor63′
56′  69′, 75′ José Corpas Serna

78′ Guilherme Schettine Guimarães

Juan Villar Vázquez

Jedenastka Almeríi była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Almeríi pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.