UD Almería - AD Alcorcón 0-0. Liga hiszpańska - 29. kolejka Segunda División

W starciu 29. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 15 marca, jedenastka Almeríi zremisowała z AD Alcorcón 0-0. Mecz odbył się na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

29. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-15 19:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
UD Almería
AD Alcorcón
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół AD Alcorcón plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Almeríi zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka AD Alcorcón wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Drużyna AD Alcorcón od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Richard Boateng, a murawę opuścił Juanma Bravo.

W 56. minucie kartkę otrzymał Iván Balliu z Almeríi. Kibice Almeríi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Frana Villalbę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Paul Rodríguez.

W 61. minucie Ager Aketxe zastąpił João Carvalha. Między 66. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Dani Ojeda, Barbero, Ander Gorostidi, Kelechi Nwakali, na ich miejsce weszli: Óscar, Xisco Jiménez, Hugo Fraile, Fidel Escobar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Corpasa, Samú Costy zajęli: Juan Villar, Guilherme Schettine. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Almeríi oraz dwie drużynie przeciwnej.

Dani Jimenez
56′ Iván Balliu Campeny
David Fernández Cortázar
79′ José Corpas Serna
Ander Gorostidi García80′
61′ Paul Brian Rodríguez Bravo
Juan Manuel Bravo Alcántara36′
79′ Samuel de Almeida Costa
Kelechi Nwakali81′
61′ Ager Aketxe Barrutia
Daniel Ojeda Saranova66′
90′ Umar Sadiq Mesbah
Víctor Hugo García Hernández
61′ João António Antunes Carvalho
Carlos Apna Embalo
61′ Francisco José Villalba Rodrigo
Óscar Arribas Pasero66′
Largie Ramazani
Ernesto Gómez Muñoz
79′ Guilherme Schettine Guimarães
Marc Gual Huguet
79′ 90′ Juan Villar Vázquez
Francisco Jiménez Tejada66′

Przewaga jedenastki Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Almeríi, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół AD Alcorcón wymienił pięciu graczy.