Sociedad Deportiva Ponferradina, S.A.D. - CD Leganés 0-3 (0-2). Liga - 41. kolejka

W pojedynku 41. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 21 maja, zespół Ponferradiny przegrał z CD Leganés 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Estadio El Toralin w Ponferradzie.

W  pojedynku 41. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 21 maja, zespół Ponferradiny przegrał  z CD Leganés  0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Estadio El Toralin w Ponferradzie.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Borja Garces wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Leganés , zdobywając bramkę w szóstej minucie spotkania.

Zespół Ponferradiny ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CD Leganés, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry Borja Garces po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola pomagał Juan Munoz.

Między 35. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ponferradiny i dwie drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie kartkę dostał Allan Nyom, zawodnik CD Leganés. W 56. minucie Paris Adot został zmieniony przez Yuriego.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Leganés doszło do zmiany. Dani Jimenez wszedł za Asiera Riesga. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Bori Garcesowi z CD Leganés.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Leganés w 82. minucie spotkania, gdy Naim Garcia zdobył trzecią bramkę. W 85. minucie Seydouba Cisse został zmieniony przez Javiego Erasa, co miało wzmocnić jedenastkę CD Leganés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jose Naranja na Saula Crespa oraz Edu Espiaua na Juana Hernandeza.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ponferradiny i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Zespół Ponferradiny miał 18 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Ponferradiny, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze CD Leganés dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Ponferradiny w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół CD Leganés w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.