Sociedad Deportiva Huesca, S.A.D. - Real Sociedad de Futbol II, S.A.D. 3-2 (2-0). Liga - 41. kolejka

21 maja na Estadio El Alcoraz odbyło się starcie 41. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Hueski i Realu Sociedad II. Mecz zakończył się zwycięstwem Hueski 3-2.

21 maja  na Estadio El Alcoraz odbyło się starcie  41. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Hueski  i Realu Sociedad II. Mecz zakończył się zwycięstwem Hueski 3-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Hueski wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hueski w 17. minucie spotkania, gdy Jaime Seoane strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Adolfo Gaich.

Jedenastka Realu Sociedad II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hueski, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Andrei Ratiu. Bramka padła po podaniu Joaquina Munoza.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Andrei Ratiu z Hueski.

Zawodnicy Realu Sociedad II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Jon Karrikaburu.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Adolfa Gaicha, piłkarza Hueski. W 58. minucie Adolfo Gaich zastąpił Davida Ferreira. Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Hueski: Joaquin Munoz, Pedro Mosquera, Marc Mateu, Jaime Seoane, na ich miejsce weszli: Lago Junior, Pablo Martinez, Pol Prats, Juan Carlos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Navarra, Andera Martína, Urka Gonzaleza zajęli: Jon Magunacelaya, Jonathan Gomez, Peter Pokorny.

Zespół Realu Sociedad II wyrównał wynik meczu. W 79. minucie Xeber Alkain wyrównał wynik meczu.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Aritzowi Aldasorowi z drużyny Realu Sociedad II. Trener Realu Sociedad II postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Jeremy'ego Blasca i na pole gry wprowadził napastnika Julena Lobetego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Hueski przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Juan Carlos. Przy strzeleniu gola asystował David Ferreiro.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Zawodnicy Hueski obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Hueski w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Realu Sociedad II w drugiej połowie dokonała czterech zmian.