Sociedad Deportiva Eibar, S.A.D. - Club Deportivo Tenerife, S.A.D. 2-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 sierpnia, jedenastka SD Eibar wygrała z Tenerife 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Ipurua Municipal Stadium.

W  pojedynku 1. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 sierpnia, jedenastka SD Eibar wygrała  z Tenerife  2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Ipurua Municipal Stadium.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna SD Eibar wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SD Eibar: Anaitzowi Arbilli w 24. i Sergiowi Alvarezowi w 30. minucie.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Mohammed Dauda. Asystę zanotował Nacho Martinez.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Mohammedowi Daudzie, zawodnikowi Tenerife.

Piłkarze SD Eibar otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Frederico Venancio.

W 58. minucie Mohammed Dauda został zmieniony przez Elady'ego Zorrillę. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stoichkova z SD Eibar, a w 84. minucie Sergia Gonzaleza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SD Eibar w 85. minucie spotkania, gdy Stoichkov strzelił z karnego drugiego gola. Chwilę później trener Tenerife postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Correderę. Na boisko wszedł Ethyan Gonzalez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 90. minucie kartkę dostał Yanis Rahmani z SD Eibar. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drużyna SD Eibar zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom SD Eibar, natomiast zawodnikom Tenerife przyznał dwie.

Zespół SD Eibar w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Tenerife w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.