Sociedad Deportiva Eibar, S.A.D. - Club Deportivo Tenerife, S.A.D. 2-0 (1-0). Liga - 41. kolejka

21 maja na Ipurua Municipal Stadium odbyło się starcie 41. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami SD Eibar i Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SD Eibar 2-0.

21 maja  na Ipurua Municipal Stadium odbyło się starcie  41. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami SD Eibar  i Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SD Eibar 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół SD Eibar wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Stoichkov wywołał eksplozję radości wśród kibiców SD Eibar, zdobywając bramkę w 19. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Sergio Alvarez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tenerife: Enricowi Gallegowi w 28. i Nikoli Sipcic w 30. minucie. W 45. minucie za Oscara Sielvę wszedł Miguel Atienza. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Tenerife: Alex Bermejo, Michel, Jeremy Mellot, a na ich miejsce weszli Carlos Pomares, Carlos Pomares, Carlos Pomares.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SD Eibar.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edu Exposita z SD Eibar, a w 68. minucie Nahuela Leivę z drużyny przeciwnej. Między 67. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy SD Eibar: Stoichkov, Fran Sol, na ich miejsce weszli: Yanis Rahmani, Fernando Llorente. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maria Gonzaleza, Sergia Gonzaleza zajęli: Nahuel Leiva, Aitor Sanz.

Jedenastka Tenerife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SD Eibar, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie wynik ustalił Edu Exposito.

Chwilę później trener SD Eibar postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Edu Exposita wszedł Alvaro Tejero, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie SD Eibar utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry w jedenastce SD Eibar doszło do zmiany. Ager Aketxe wszedł za Jose Corpasa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Drużyna SD Eibar zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom SD Eibar, natomiast zawodnikom Tenerife pokazał trzy.