Sociedad Deportiva Amorebieta - Sociedad Deportiva Ponferradina, S.A.D. 1-0 (0-0). Liga - 42. kolejka

28 maja na Campo de Futbol Municipal Nuevo Urritxe w Cistérnidze odbyło się starcie 42. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Amorebiety i Ponferradiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Amorebiety 1-0.

28 maja  na Campo de Futbol Municipal Nuevo Urritxe w Cistérnidze odbyło się starcie  42. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Amorebiety  i Ponferradiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Amorebiety 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Amorebiety wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Ponferradiny próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Ponferradiny wyszła w zmienionym składzie, za Ricarda Pujola, Ricarda Pujola weszli Juan Hernandez, Miguel Baeza. W 56. minucie Jose Naranjo został zastąpiony przez Kukiego Zalazara.

Po chwili trener Amorebiety postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gaizkę Larrazabala wszedł Aitor Aldalur, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Amorebiety utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Amorebiety udało się strzelić gola i wygrać. Między 62. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Amorebiety: Mikel Alvaro, Koldo Obieta, Javi Ros, Aimar Sagasti, na ich miejsce weszli: Alvaro Pena, Iker Unzueta, Iker Bilbao, Oier Luengo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuriego, Daniego Ojedy zajęli: Sergi Enrich, Jose Rios. Między 67. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ponferradiny i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Amorebiety w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Iker Unzueta.

Przewaga drużyny Ponferradiny w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Amorebiety, natomiast zawodnikom Ponferradiny przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.