Sevilla Futbol Club - Valencia Club de Futbol 3-0 (3-0). Puchar Króla

27 stycznia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Sevilla FC a Valencia CF. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sevilla FC 3-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-27 19:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
I. Rakitić 38'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Luuk de Jong wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC , strzelając gola w 20. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcos Acuna.

W 33. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luuk de Jong z Sevilla FC. Asystę przy golu zanotował Suso.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sevilla FC w 38. minucie spotkania, gdy Ivan Rakitić zdobył trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

W 53. minucie za Gabriela Paulistę wszedł Vicente Esquerdo. Między 53. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sevilla FC: Suso, Joan Jordán, Navas, Marcos Acuna, Luuk de Jong, na ich miejsce weszli: Óliver Torres, Oussama Idrissi, Karim Rekik, Aleix Vidal, Youssef En-Nesyri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uroša Račicia, Koby Koindrediego zajęli: Guillem Molina, Yunus Musah.

Od 62. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sevilla FC.

Cristian Rivero Sabater
67′ Jesus Navas
Daniel Wass
Jules Koundé
Gabriel Armando de Abreu53′
Sergio Gomez
Hugo Guillamón Sanmartín
62′ 68′ Marcos Acuna
Antonio Latorre Grueso
 38′ Ivan Rakitić
Koba Lein Koindredi90′
63′ Joan Jordán Moreno
David Remeseiro Salgueiro
Nemanja Gudelj
Alejandro Blanco Sánchez
63′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Uroš Račić53′
 20′, 33′ 85′ Luuk de Jong
Kang-In Lee
90′ Munir El Haddadi
Rubén Sobrino Pozuelo
Javier Díaz Sánchez
Jaume Doménech Sánchez
67′ Karim Rekik
José Luis Gaya Pena
Francisco Fernando
Guillem Molina Gutiérrez53′
Lucas Ariel Ocampos
Denis Czeryszew
63′ Óliver Torres Munoz
Vicente Esquerdo Santas53′
Franco Damián Vázquez
Yunus Dimoara Musah90′
68′ 80′ Aleix Vidal
Carlos Soler Barragán
85′ Youssef En-Nesyri
Maximiliano Gómez
63′ Oussama Idrissi
Manuel Javier Vallejo Galván

Jedenastka Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół Sevilla FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Sevilla FC pokazał trzy żółte.

Drużyna Sevilla FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.