SD Solares - RCD Espanyol Barcelona 2-3 (0-2). Puchar Króla

1 grudnia na Campo Municipal La Estación w Medio Cudeyo odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami SD Solares a Espanyolu Barcelona. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Espanyolu Barcelona 3-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,900 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 19:00 | Stadion: Campo Municipal La Estación | Widzów: 1900 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Loren Morón 15',23',50'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Víti Merino, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 15. minucie spotkania, gdy Loren Morón zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Wu Lei.

W 17. minucie sędzia pokazał kartkę Pepie z zespołu gospodarzy.

Jedenastka SD Solares ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie Loren Morón po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Bramka padła po podaniu Melendy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Espanyolu Barcelona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Manu Morlanesa, Sergiego Gómeza weszli Keidi Bare, Álvaro García. W 49. minucie Varo León został zmieniony przez Diego Rugamę.

W tej samej minucie w jedenastce SD Solares doszło do zmiany. Roberto Carral wszedł za Áleksa Perraza.

W 50. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Loren Morón z Espanyolu Barcelona. W 52. minucie w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Max Svensson wszedł za Nica Melameda.

Po chwili trener SD Solares postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Javiego Badę. Na boisko wszedł Quique Gutiérrez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Bramkarz Espanyolu Barcelona wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Ángel Oslé. Asystę przy golu zaliczył Roberto Carral.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Dídac Vilá z Espanyolu Barcelona. Była to 82. minuta pojedynku.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 83. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy SD Solares zdobył Quique Gutiérrez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Miguel Juan Llambrich
68′ Pablo Raba Antolín
Fernando Calero Villa
 75′ Ángel Oslé Gutiérrez
Sergio Gomez46′
Victor Palacio Navarro
Dídac Vilá Rosselló82′
Diego Valdés Acebo
Francisco Perez Merida
14′ Víctor Merino Villalta
Lei Wu
49′ Álex Vinicio Perrazo Torres
Nicolás Melamed Ribaudo52′
62′ Javier Bada Palacio
Manuel Morlanes Ariño46′
17′ 62′ Jorge Iglesias Fortuoso
Óscar Melendo Jiménez
49′ Álvaro León Varela
Lorenzo Jesús Morón García  15′, 23′, 50′ (k.)
Hector Diez Viota
Oier Olazabal
Jonathan Rodriguez Abascal
Adrià Giner Pedrosa
49′ Roberto Carral Peña
Rubén Sánchez Sáez
68′ Javier Madrazo Arco
Keidi Bare46′
Sergio Quintana Alberdi
Sergi Darder Moll
Raúl Sánchez Campos
Álvaro García Segovia46′
62′  83′ Enrique Gutiérrez Claudios
Yangel Clemente Herrera Ravelo
62′ Javier Sola Gutierrez
Roger Martínez Santamaría
Ismael Agüero Pérez
Aleix Vidal
Manuel Prada Cagigas
Javier Puado Díaz
49′ Diego Alonso Rugama
Max Svensson Río52′

Drużyna SD Solares zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom SD Solares, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół SD Solares w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.