SD Ponferradina - UD Almería 2-1 (0-1). Liga hiszpańska - 30. kolejka Segunda División

W starciu 30. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 marca, zespół Ponferradinej wygrał z Almeríą 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio El Toralín w Ponferradzie.

30. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-21 14:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Samú Costa 41'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą siódma i druga jedenastka Segunda División.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Ponferradinej wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 41. minucie spotkania, gdy Samú Costa zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Iván Balliu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almeríi.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Ama z Ponferradinej, a w 48. minucie João Carvalha z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Ponferradinej nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Yuri. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po chwili trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł José Lazo, a murawę opuścił João Carvalho. A kibice Ponferradinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juergena Elitima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Pablo Larrea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Erikowi Moránowi z Ponferradinej.

W tej samej minucie Juan Villar został zmieniony przez Guilherme Schettinego. Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: José Corpas, Fran Villalba, Manu Morlanes, na ich miejsce weszli: Paul Rodríguez, Largie Ramazani, Radosav Petrović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaxego, Erika Morána zajęli: Dani Romera, Saúl Crespo. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Almería: Giorgiemu Makaridzemu w 83. i Guilherme Schettinemu w 84. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ponferradinej przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Moi Delgado dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomógł Dani Romera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Ponferradinej doszło do zmiany. Adrián Castellano wszedł za Carlosa Doncela. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Nikola Maraš
46′ José María Amo Torres
Jorge Cuenca Barreno39′
 90′ Moises Delgado
Sergio Akieme Rodríguez
75′ 78′ Erik Morán Arribas
Samuel de Almeida Costa  41′
Pablo Valcarce Vidal
José Corpas Serna76′
90′ Carlos Doncel Ordoñez
Francisco José Villalba Rodrigo16′ 76′
69′ Pablo Guido Larrea Gambara
Manuel Morlanes Ariño84′
77′ Álex Aizpuru Aizbitarte
João António Antunes Carvalho48′ 67′
 60′ 32′ Yuri de Souza Fonseca
Juan Villar Vázquez75′
Manuel García Humanes
Fernando Martínez Rubio
Gianfranco Gazzaniga Farías
Juan Brandariz Movilla
90′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
César de la Hoz López
78′ Saúl Crespo Prieto
José Carlos Lazo Romero67′
69′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Radosav Petrović84′
Alejandro Viedma Vega
Lucas Gastón Robertone
77′ Daniel Romera Andújar
Paul Brian Rodríguez Bravo76′

Largie Ramazani76′

Guilherme Schettine Guimarães75′ 84′

Przewaga zespołu Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Almeríi pokazał pięć.

Zespół Ponferradinej w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.