SD Ponferradina - Malaga Club de Futbol 4-0 (2-0). Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

19 września na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbyło się spotkanie 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradinej i Malaga CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponferradinej 4-0. Na stadionie stawiło się 3 993 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-19 16:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 3993 | Arbiter: Rafael Sánchez López
Agus Medina 83'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą drugi i szósty zespół Segunda División.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Ponferradinej wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu José Naranjo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradinej, zdobywając bramkę w 12. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edu Espiau.

W 34. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Paulinowi, piłkarzowi Malaga CF.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ponferradinej w 44. minucie spotkania, gdy José Naranjo zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Yuri.

Drugą połowę drużyna Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Fernándeza, Kevina Villodresa weszli Ramón Enríquez, Haitam Abaida.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradinej w 53. minucie spotkania, gdy Yuri strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 61. minucie Jozabed zastąpił Antoñína Cortésa.

Między 69. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Malaga CF i jedną drużynie przeciwnej. W 78. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Haitam Abaida osłabiając tym samym zespół Malaga CF. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Ponferradinej doszło do zmiany. Iván Rodríguez wszedł za Parisa Adota.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ponferradinej w 83. minucie spotkania, gdy Agus Medina zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zanotował Kike Saverio.

W 84. minucie w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Iván Calero wszedł za Paulina. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę obejrzał Iván Calero z Malaga CF. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Daniel Martín Fernández
81′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Víctor Gómez Perea
Alexandru Ștefan Pașcanu
Mathieu Peybernes
69′ 74′ José Manuel Arias Copete
Juan de Dios Rivas Margalef
José Antonio Ríos Reina
Braian Ezequiel Cufré
 83′ Agustín Medina Delgado
Paulino De la Fuente Gómez34′ 84′
67′ Daniel Ojeda Saranova
Alberto Escassi Oliva77′
 12′, 44′ 74′ José Manuel García Naranjo
Jozabed Sánchez Ruiz61′
Erik Morán Arribas
Kevin Villodres Medina46′
 53′ (k.) Yuri de Souza Fonseca
Brandon Thomas Llamas78′
67′ Eduardo David Espiau Hernández
Roberto Fernández Jaén46′
Luis Alberto García Pacheco
Daniel Barrio Álvarez
Sergi Puig Herrera
Antonio Jesús Santos Bonilla
74′ José María Amo Torres
Iván Calero Ruiz84′ 86′
Adrián Rafael Castellano Cobacho
Javier Jiménez Moreno
Ricard Pujol Amat
David Rodríguez Lombán
81′ Iván Rodríguez del Pozo
Ramón Enríquez Rodríguez46′
Saúl Crespo Prieto
Ismael Gutiérrez Montilla
67′ Cristian Rodríguez Pérez
Genaro Rodríguez Serrano
Juan Camilo Becerra Maya
Jairo Samperio
74′ Javier Enrique Delgado Saverio
Haitam Abaida46′ 78′
Daniel Romera Andújar
Antonio Cortés Heredia61′
67′ José Luis Zalazar Martínez

Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Malaga CF w drugiej połowie wymienił czterech graczy.