SD Ponferradina - CD Leganés 3-2 (2-2). Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División

29 listopada na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się pojedynek 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradinej i Leganés. Mecz zakończył się zwycięstwem Ponferradinej 3-2.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-29 18:15 | Stadion: Estadio El Toralín | Arbiter: José Antonio López Toca
Óscar Sielva 39' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Juan Muñoz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leganés , zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Asystę zanotował Luis Perea.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Curro Sánchez. Asystę zaliczył Ríos Reina.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ponferradinej przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Óscar Sielva dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 39. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Ponferradinej Óscar Sielva. W 42. minucie Kevin Bua zastąpił Sergiego Palencię.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 52. minucie kartkę dostał Rodri Tarín, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradinej w 54. minucie spotkania, gdy Yuri zdobył z karnego trzecią bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Leganés: Rubén Pérez, Borja Bastón, a na ich miejsce weszli Robert Ibáñez, Sabin Merino. W następstwie utraty gola trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luisa Pereę i na pole gry wprowadził napastnika José Arnáiza, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener Ponferradinej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juergena Elitima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Carlos Doncel.

W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Roberto Rosales z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Javier Hernández Cabrera
 35′ 39′ (samob.) Óscar Sielva Moreno
Robert Ibáñez Castro63′
 22′ 82′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Luis Perea Hernández63′
73′ Carlos Doncel Ordoñez
Kevin Bua42′
83′ Erik Morán Arribas
Gaku Shibasaki
Pablo Valcarce Vidal
Juan Munoz  16′ 84′
 54′ (k.) 89′ Yuri de Souza Fonseca
Ignasi Miquel i Pons
82′ Saúl Crespo Prieto
Sergi Palencia Hurtado42′
73′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Jonathan Cristian Silva
Pablo Guido Larrea Gambara
Javier Eraso Goñi
Gaspar Panadero Zamora
Rubén Pardo Gutiérrez
83′ Moussa Sidibé
Ruben Salvador Perez Del Marmol63′
Alejandro Viedma Vega
José Manuel Arnáiz Díaz63′
89′ Daniel Romera Andújar
Miguel de la Fuente Escudero84′

Borja González Tomás63′

Przewaga zespołu Leganés w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Ponferradinej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Leganés wymieniła pięciu zawodników.