SD Ponferradina - Albacete Balompié 0-1 (0-1). Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

W spotkaniu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 maja, zespół Ponferradinej przegrał z Realem Betis 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio El Toralín w Ponferradzie.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-08 18:15 | Stadion: Estadio El Toralín | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
SD Ponferradina
Albacete Balompié
0
1
Álvaro Jiménez 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Realu Betis znajduje się na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to drużyna Ponferradinej zajmując ósme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Ponferradinej wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis: Javiemu Jiménezowi w 7. i Albertowi Benitowi w 28. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Álvaro Jiménez dla zespołu Realu Betis. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Betis.

Trener Ponferradinej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaspara Panadera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kaxe. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartką został ukarany Iván Rodríguez, piłkarz Ponferradinej.

W 56. minucie w zespole Ponferradinej doszło do zmiany. Juergen Elitim wszedł za Erika Morána. W 58. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Nicolásowi Gorositowi z drużyny gości. W 65. minucie Pablo Valcarce został zmieniony przez Daniego Romerę.

W tej samej minucie w zespole Ponferradinej doszło do zmiany. Sergio Aguza wszedł za Moiego Delgadę. Chwilę później trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Roman Zozulja, a murawę opuścił Ortuño. W 69. minucie Jean Sepp został zmieniony przez Pape'a Diamankę, co miało wzmocnić drużynę Realu Betis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Sielvę na Pabla Larreę.

W 75. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adrián Castellano osłabiając tym samym zespół Ponferradinej. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ponferradinej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Yuri
90′ José Antonio Caro Díaz
Bernabé Barragán Maestre
47′ Iván Rodríguez del Pozo
Javier Jiménez García7′ 89′
Alexandru Ștefan Pașcanu
Nicolás Ezequiel Gorosito58′
75′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
Ivan Kecojević
65′ Moises Delgado
Alberto Benito Correa28′ 84′
56′ Erik Morán Arribas
Jean Jules Sepp Mvondo69′
Francisco José Sánchez Rodríguez
Diego Caballo Alonso
72′ Óscar Sielva Moreno
Daniel Alejandro Torres Rojas
65′ Pablo Valcarce Vidal
Álvaro Peña Herrero90′
46′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Pape Maly Diamanka69′
65′ Sergio Aguza Santiago
Pedro Tanausú Domínguez Placeres
Saúl Crespo Prieto
Diego Cortés Vargas
56′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Cedric Wilfried Teguia Noubi90′
72′ 90′ Pablo Guido Larrea Gambara
Roman Zozulja68′
46′ 86′ Gaspar Panadero Zamora

Alfredo Pedraza Arias

Carlos Doncel Ordoñez

65′ Daniel Romera Andújar

Przewaga drużyny Ponferradinej w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Ponferradinej dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.