SD Ponferradina - AD Alcorcón 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

8 lutego na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się mecz 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradinej i AD Alcorcón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradinej 2-0.

Yuri 16',56'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka AD Alcorcón przebywa na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to zespół Ponferradinej zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna AD Alcorcón wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ponferradinej w 16. minucie spotkania, gdy Yuri zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Adrián Castellano.

W 34. minucie arbiter ukarał kartką Hugona Frailego, piłkarza AD Alcorcón. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponferradinej.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yuri z Ponferradinej. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Víctorowi Garcíi z AD Alcorcón.

Kibice AD Alcorcón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Juan Aguilera. W 61. minucie Víctor García został zastąpiony przez Laure. Niedługo później trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Juergen Elitim, a murawę opuścił Erik Morán.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Parisowi Adotowi w 83. i Adriánowi Castellanowi w 89. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Dani Jimenez
83′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Víctor Hugo García Hernández59′ 61′
Alexandru Ștefan Pașcanu
David Fernández Cortázar
José María Amo Torres
José León Bernal
89′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
José Carlos Ramírez Suárez
90′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Carlos Apna Embalo74′
Óscar Sielva Moreno
Kelechi Nwakali62′
76′ Erik Morán Arribas
Hugo Fraile Martín34′
78′ Gaspar Panadero Zamora
Daniel Ojeda Saranova74′
 16′, 56′ (k.) Yuri de Souza Fonseca
Juan Aguilera Núñez61′
75′ Daniel Romera Andújar
Marc Gual Huguet
Manuel García Humanes
Samuel Casado Conde
Gianfranco Gazzaniga Farías
Javier Castro Urdín
78′ Moises Delgado
Fidel Escobar Mendieta
Yacouba Diori Hamani Magagi
Laureano Sanabria Ruiz61′
Eduardo López Sánchez
Juan Manuel Bravo Alcántara62′
75′ Sergio Aguza Santiago
Ander Gorostidi García
90′ Saúl Crespo Prieto
Diego Moreno Escobar
76′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda