SD Leioa - Villarreal CF 0-6 (0-2). Puchar Króla

16 grudnia na Estadio Sarriena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Leioa a Villarreal CF. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Villarreal CF 6-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-16 21:00 | Stadion: Estadio Sarriena | Widzów: 60 | Arbiter: Javier Estrada Fernández
Pedraza 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yeremi Pino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF , zdobywając bramkę w szóstej minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Fer Niño.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 20. minucie spotkania, gdy Fer Niño zdobył z karnego drugą bramkę. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikela Praderę z Leioa, a w 38. minucie Yeremiego Pina z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Leioa wyszła w zmienionym składzie, za Jaime Diosa wszedł Raly. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Áleksowi Baenie, piłkarzowi Villarreal CF.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Jaume Costa. W zdobyciu bramki pomógł Álex Baena.

W 63. minucie za Asiera Gotiego wszedł Arturo Segado. W tej samej minucie w jedenastce Leioa doszło do zmiany. Mikel Juaristi wszedł za Landera Yurrebasa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 66. minucie spotkania, gdy Sofian Chakla strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Álex Baena.

Między 68. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Villarreal CF: Yeremi Pino, Fer Niño, Jaume Costa, Dani Raba, Juan Foyth, na ich miejsce weszli: Takefusa Kubo, Manu Trigueros, Dani Parejo, Álex Millán, Carlo Adriano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gorki Garai, Mikela Pradery zajęli: Xabi Mayordomo, Adrián Vich.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarreal CF w 81. minucie spotkania, gdy Álex Millán zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Áleksa Baeny.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie starcia zmusił do kapitulacji bramkarza Pedraza. Bramka padła po podaniu Daniego Parei.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Alfonso Pedraza Sag  90′
68′ Gorka Garai Asla
Juan Marcos Foyth78′
63′ Asier Goti Llona
Daniel Raba Antolín78′
Haritz Albisua Laskurain
Jaume Vicent Costa Jordá  60′ 69′
46′ Jaime Ismael Dios Aramendia
Yeremi Jesús Pino Santos  6′ 38′ 69′
26′ 74′ Mikel Pradera Belar
Fernando Nico Rodríguez  20′ (k.) 69′
63′ Lander Yurrebaso Olazarri
Alejandro Baena Rodríguez54′
Aritz de Miguel Martín
Sergio Asenjo Andres
63′ Mikel Juaristi Ariznabarreta
Pau Francisco Torres
Aitor Morcillo Bea
Samuel Chimerenka Chukwueze
Matías Sánchez
Carlo Adriano García Prades78′
63′ Arturo Segado Muñoz
Takefusa Kubo69′
46′ Raly Selson Cabral de Barros
Daniel Parejo69′
68′ Xabier Mayordomo González
Manuel Trigueros Munoz69′
Sang-min Pak
Alejandro Millán Iranzo78′  81′
74′ Adrián Vich Rodríguez
Gerard Moreno Balagueró

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Villarreal CF przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.