SD Gernika Club - SD Eibar 1-2 (0-1). Puchar Króla

2 grudnia na Estadio Urbieta w Gernice-Lumo odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami SD Gernika Club a Eibaru. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Eibaru 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 785 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-02 19:00 | Stadion: Estadio Urbieta | Widzów: 785 | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
G. Blanco 62'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Ager Aketxe został zastąpiony przez Frana Sola.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SD Gernika Club: Enekowi Eizmendiemu w 30. i Asierowi Aranie w 36. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eibaru w 36. minucie spotkania, gdy Quique González strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 37. minucie kartką został ukarany Álex Valiño, zawodnik gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eibaru.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Eibaru: Gustavo Blanco, Javi Muñoz, a na ich miejsce weszli Llorente, Fran Sol.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gustavo Blanco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eibaru, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Rober Correa.

Chwilę później trener SD Gernika Club postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Áleksa Valiña. Na boisko wszedł Unai García, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Gorka Marcos, Adrián Güemes, a na ich miejsce weszli Eneko Eizmendi, Ander Pacheco.

Piłkarze SD Gernika Club szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył Asier Arana.

W 72. minucie Ander Zuluaga został zmieniony przez Jona Aguirrezabalę, a za Ale Hernándeza wszedł na boisko Ekain Regil, co miało wzmocnić drużynę SD Gernika Club. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Olabego na Edu Expósita oraz Quique Gonzáleza na José Corpasa. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Gustavowi Blancowi z zespołu gości. Była to 90. minuta meczu. Jedenastce SD Gernika Club zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Eibaru.

Ander Cantero Armendáriz
72′ Ander Zuluaga Nieves
Roberto Antonio Correa Silva
Théo Lucbert
Esteban Rodrigo Burgos
Eneko Delgado Ginés
Xabier Etxeita Gorritxategi
 71′ 36′ Asier Arana Sánchez
Antonio Cristian Glauder García
Urtzi Urcelay García
Roberto Olabe del Arco80′
64′ Ander Fernández Pacheco
Enrique González Casín  36′ (k.) 80′
37′ 64′ Alexander Valiño Navasal
Ager Aketxe Barrutia9′
30′ 64′ Eneko Eizmendi Blanco
Miguel Ángel Atienza Villa
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
Yanis Rahmani Cordeiro
88′ Alejandro Hernández Hernández
Fernando Llorente60′
Hodei Oleaga Alarcia
Yoel Rodríguez Oterino
72′ Jon Aguirrezabala Aiesta
Anaitz Arbilla Zabala
Koldo Berasaluze Ibarzábal
Antonio García Aranda
Iker San Vicente Marquínez
Álvaro Tejero Sacristán
64′ Gorka Marcos Sánchez
Sergio Álvarez Díaz
64′ Unai García Sebastián
José Corpas Serna80′
64′ Adrián Güemes Ortiz
Eduardo Expósito Jaén80′
88′ Ekain Regil Etxabe
Juan Diego Molina Martínez

Javier Muñoz Jiménez60′

Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk60′  62′ 90′

Francisco Sol Ortiz9′ 60′

Jedenastka Eibaru była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom SD Gernika Club, a piłkarzom gości przyznał jedną.