SD Eibar - UD Almería 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

15 października na Estadio Municipal de Ipurúa odbył się mecz 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Eibaru i Almeríi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eibaru 1-0. Na stadionie stawiło się 3 630 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-15 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 3630 | Arbiter: José Antonio López Toca
SD Eibar
UD Almería
1
0
Stoichkov 39'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą piąta i pierwsza drużyna Segunda División.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Almeríi wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Álex Centelles z Almeríi. Była to 18. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Stoichkov dla zespołu Eibaru. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Eibaru.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Tejera z Eibaru, a w 60. minucie Portillo z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Arnau Puigmal został zmieniony przez Juanja Nieta.

W tej samej minucie w drużynie Almeríi doszło do zmiany. Sergio Akieme wszedł za Áleksa Centellesa. A trener Eibaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisca Feuillassiera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić José Corpas. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Antonio Cristian, Óscar Sielva, a na ich miejsce weszli Rober Correa, Edu Expósito.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika José Laza i na pole gry wprowadził napastnika Dyega Sousę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Eibaru: Stoichkov, Javi Muñoz, na ich miejsce weszli: Quique González, Miguel Atienza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Césara de la Hoza, Srđana Babicia zajęli: Curro Sánchez, Juan Villar. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Eibaru oraz dwie drużynie przeciwnej.

UD Almería
90′ Yoel Rodríguez Oterino
Fernando Martínez Rubio
70′ Roberto Antonio Correa Silva
Alejandro Pozo Pozo
Esteban Rodrigo Burgos
Juan Brandariz Movilla
Frederico André Ferrão Venâncio
Srđan Babić88′
58′ Álvaro Tejero Sacristán
Alejandro Centelles Plaza18′ 68′
84′ 90′ Javier Muñoz Jiménez
César de la Hoz López77′
70′ José Corpas Serna
Francisco Portillo Soler60′
 39′ 82′ Juan Diego Molina Martínez
José Carlos Lazo Romero77′
Sergio Álvarez Díaz
Samuel de Almeida Costa87′
70′ Eduardo Expósito Jaén
Giorgi Makaridze
70′ Antonio Cristian Glauder García
Sergio Akieme Rodríguez68′
Ager Aketxe Barrutia
Daniel Carrico
90′ Miguel Ángel Atienza Villa
Iván Martos Campillo
70′ Francisco Feuillassier Ábalo
Juan José Nieto Zarzoso68′
Roberto Olabe del Arco
Aitor Puñal Rodríguez
Yanis Rahmani Cordeiro
José Javier Robles Belmonte
70′ Óscar Sielva Moreno
Francisco José Sánchez Rodríguez77′
82′ Enrique González Casín
Arvin Appiah

Dyego Wilverson Ferreira Sousa77′ 83′

Juan Villar Vázquez88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Almeríi pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.